İşitme engelli bayan aşçılar mutfaktaki hünerlerini sergiledi!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Aralık 2022 - 16:05

İşitme engelli bayan aşçılar mutfaktaki hünerlerini sergiledi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin halk üniversitesi olan BUSMEK bünyesinde aşçılık eğitimi alan işitme engelli kadınlar, işaret dili kullanarak …

Son Güncelleme :

21 Şubat 2022 - 13:27

İşitme engelli bayan aşçılar mutfaktaki hünerlerini sergiledi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin halk üniversitesi olan BUSMEK bünyesinde aşçılık eğitimi alan işitme engelli kadınlar, işaret dili kullanarak mutfaktaki hünerlerini sergiledi.

Örnek bir projeye daha imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) işitme ve konuşma engellilere yönelik eğitimleri hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü ve Bursa İşitme Engelliler Derneği işbirliğiyle açılan aşçılık kursu, işitme engelli kadınların yoğun ilgisini gördü.

BUSMEK

İŞARET DİLİ TERCÜMANI EŞLİĞİNDE TATLILAR YAPTILAR

İşitme ve konuşma yetersizliği olanlar için açılan aşçılık kursu kapsamında BUSMEK Yeni Karaman Kurs Merkezi‘ndeki eğitimlere katılan kadınlar, işaret dili tercümanı eşliğinde sütlü tatlılar, butik pastacılık ve geleneksel Türk mutfağının püf noktalarını öğrendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları

5 gün boyunca işaret diliyle uzman öğreticiler tarafından pasta ve yemek yapımının inceliklerinin anlatıldığı kursta 15 kadın eğitim gördü.

İşitme yetersizliği olan kadınlar pasta yaptı

Eğitim gördükleri 5 günün sonunda kursiyerler, çıkardıkları takdire şayan tabaklarla mutluluklarını da işaret diliyle yaşadılar.

BUSMEKte 5 gün boyunca eğitim gördüler

Eğitim sonunda katılım sertifikalarını alan kadın kursiyerler hayata geçirilen bu projeden memnun olduklarını belirterek işaret diliyle eğitim veren uzman öğreticilerin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘a ve BUSMEK‘e teşekkür etti.

uzman öğreticilerle eğitim gördüler

işitme engelli kursiyer kadınlar pasta yaptı

işin inceliklerini işaret diliyle öğrendiler

BUSMEK yeni bir projeye daha imza attı

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.