İstanbul Beyoğlu'nda patlama! 6 kişi öldü 53 kişi de yaralandı.Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 19:59

İstanbul Beyoğlu’nda patlama! 6 kişi öldü 53 kişi de yaralandı.

Son Güncelleme :

13 Kasım 2022 - 19:35

İstanbul Beyoğlu’nda patlama! 6 kişi öldü 53 kişi de yaralandı.

İstanbul’un kalbi sayılan Beyoğlu’nun İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, patlamada 6 kişinin öldüğü 53 kişinin de yaralandığını duyurdu. Olay sonrası Emniyet ekipleri ile birlikte sağlık görevlileri de bölgeye sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından patlama hakkında terör soruşturması başlatıldığı açıklandı. A Haber muhabiri Mehmet Karataş, “190 numaralı binada gerçekleşti patlama. Yoğun güvenlik önlemleri alındı.” ifadeleriyle ilk bilgileri aktardı. A Haber’de son durumu değerlendiren Terör ve Güvenlik Uzmanı Mesut Hakkı Caşın, “Bunun terör saldırısı olduğu belli” dedi. Öte yandan patlamaya ilişkin soruşturma başlatılarak 5 savcı görevlendirilirken, Sulh Ceza Hakimliğince yayın yasağı getirildi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul’daki patlamaya ilişkin, “Bugün İstanbul Beyoğlu ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının  13.11.2022 tarih ve 04181 sayılı yazısı ile yayın yasağı getirilmiştir. Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir.” ifadelerine yer verdi. Yeni gelen habere göre ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ patlamanın ardından İstanbul’a gitti.

İstanbul Beyoğlu’nda patlama! 6 kişi öldü 53 kişi de yaralandıBeyoğlu İstiklal Caddesi‘nde patlama meydana geldi. A Haber muhabiri Mehmet Karataş, patlamanın 190 numaralı binada meydana geldiğini söylerken çok sayıda yaralının olduğunu belirtti.

İŞTE PATLAMA ANI

Bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

BAŞKAN ERDOĞAN: 6 KİŞİ VEFAT ETTİ, 53 KİŞİ YARALANDI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, patlamada 6 kişinin öldüğünü, 53 kişinin de yaralandığını duyurdu.

ALTUN’DAN AÇIKLAMA: DEVLETİMİZ TİTİZ BİR SORUŞTURMA YÜRÜTMEKTE

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul’daki patlamaya ilişkin, “Bugün İstanbul Beyoğlu ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının 13.11.2022 tarih ve 04181 sayılı yazısı ile yayın yasağı getirilmiştir. Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Altun, “Medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz.” mesajını verdi.

Fahrettin Altun, “Medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz.” cümlelerine yer verdi.

BAKAN SOYLU İSTANBUL’A GELİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamanın ardından İstanbul’a gitti.

Edinilen bilgiye göre, Bakanlar Soylu ve Bozdağ’ın programlarını yarıda keserek İstanbul’a hareket ettiği öğrenildi.

.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.