Karpaz yoluna ‘YOL’ bile denilmez!..Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Mart 2023 - 11:27

Karpaz yoluna ‘YOL’ bile denilmez!..

Karpaz yoluna ‘YOL’ bile denilmez!..
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 19:03

KKTC’nin en güzide bölgesi konumunda olup, Avrupa Birliğinin Milli Park olarak nitelendirdiği bakir Karpaz bölgesi, yetkililerin bölgeye el atmasını bekliyor.

Karpaz yoluna ‘YOL’ bile denilmez!..

Özellikle yaz aylarında, yerli ve yabancı turistin akın ettiği Karpaz’da, yolların çukurlar ile dolu olması sürücüleri tehlikeye sokarken, tepki göstertmelerine neden oluyor. Çukura düşen ve hasara uğrayan arabalara, harcanan tamir masrafları özelde insanların bütçelerine, genelde ise milli servete zarar veriyor.

Hafta sonu Karpaz Bölgesine ziyarette giden birçok vatandaş, Dipkarpaz ile Zafer Burnu arasındaki yolun çukurlar ile dolu olmasından dolayı, büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

İsa’nın havarilerinden Apostolos Andreas’ın, Hıristiyanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen Manastırının bulunduğu Karpaz Bölgesine, yabancıların büyük ilgi göstertmesi bu yöndeki ayıbın da daha çok büyümesine neden oluyor.

Sosyal Medyada tepkisini dile getiren vatandaşlar, yaptıkları paylaşımda, Dipkarpaz’dan Zafer Burnu’na kadar her adım çukurlarla dolu. Her gün yüzlerce insanın gittiği bu yolu hiçbir hükümet görevlisi görmüyor. Her işimiz yarım bile değil diyor.

Kıbrıs Haber

Gönyeli Belediyesi