Kazım Denizci ' Terör Eylemlerine destek ve yataklık yapmaktan'' tutuklandıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 13:38

Kazım Denizci ‘ Terör Eylemlerine destek ve yataklık yapmaktan” tutuklandı

Son Güncelleme :

22 Kasım 2022 - 17:17

Kazım Denizci ‘ Terör Eylemlerine destek ve yataklık yapmaktan” tutuklandı

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), parti üyesi Kazım Denizci‘nin “terör eylemlerine yardım ve yataklık yapmak” iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındığını açıkladı,

BKP: Kazım Denizci yalnız değildir

Partiden yapılan açıklamada, parti üyesi Kazım Denizci’nin “terör eylemlerine yardım ve yataklık yapmak” iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi;

“Polisin, Denizci’nin evinde arama yaptığı, yarın ise mahkemeye çıkartılacağı bilgimize gelmiştir. BKP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye’deki AKP iktidarının kullandığı yöntemlerin kuzey Kıbrıs’ta da uygulamaya sokulmasını şiddetle protesto etmektedir.

Barış ve demokrasi mücadelesi veren kesimleri sindirmek ve halka korku salmak amacı güden bu tür uygulamalar karşısında, kararlı bir şekilde mücadele edileceğini belirten BKP Merkez Yürütme Kurulu, Kazım Denizci’nin yalnız olmadığını ve anti demokratik uygulamalar karşısında her türlü direnişin gösterileceğini vurguladı” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.