KKTC'de akaryakıt kriziKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 14:47

KKTC’de akaryakıt krizi

KKTC’de akaryakıt sağlayan 2 firma dövizdeki artış nedeniyle pompa fiyatına en 1 TL zam yapılmasını istedi. Ancak Kuzey Kıbrıs’ta koalisyon …

Son Güncelleme :

20 Ekim 2021 - 16:59

KKTC’de akaryakıt krizi

KKTC’de akaryakıt sağlayan 2 firma dövizdeki artış nedeniyle pompa fiyatına en 1 TL zam yapılmasını istedi. Ancak Kuzey Kıbrıs’ta koalisyon hükümetinin istifasıyla oluşan siyesi boşluktan dolayı muhatap bulamadı. Bu şekilde KKTC’de yeni bir kaosun fitili ateşlendi. 2 firma, benzin istasyonlarına yakıt akışını kesti.

Bu karar ülkede krize neden oldu ve yakıt almak isteyen araç sahipleri benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı istasyonlar yakıtları kalmadığı için kepenk kapattı, bazıları ise yakıt satışını sınırlandırdı.

‘STOKLAR BİTİNCE KEPENK KAPATACAĞIZ’

Yakıt istasyonu sahibi Mehmet Tel, asıl sorunun ana firmaların benzin istasyonlarına yakıt vermemesi olduğunu ifade ederek, “Sebebi ise ana bayilerinin ekonomik olarak kendi primlerinin yükselmesini istemesidir. Hükümete baskı yapmak amacı ile kendileri böyle bir karar aldı ve yakıt vermeyi durdurdu. Elimizdeki mevcut yakıt stokları bitinceye kadar vereceğiz ve stoklar tükenince kepenk kapatacağız” dedi.

’50 YAŞINA GELDİK BU DURUMU DA GÖRDÜK’

Dövizlerin artmasıyla, alınan kararların halka yansıdığını dile getiren Tarkan Bay, “İnsanlar perişan olur. Bunları en büyük sebebi yetkililerin davranışından dolayıdır. Bir önlem alamayan siyasiler bizi bu duruma düşürdü. 50 yaşına geldik bu durumu da gördük” dedi.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.