‘KKTC’nin Girişimci Çocuklar Projesi’nin açılışı gerçekleştirildiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 17:38

‘KKTC’nin Girişimci Çocuklar Projesi’nin açılışı gerçekleştirildi

‘KKTC’nin Girişimci Çocuklar Projesi’nin açılışı gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 17:43

KKTC’nin Girişimci Çocukları Projesi’nin açılış töreni İskele Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Proje, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Girişimci Kadınlar Derneği ve Genç İş Adamları Derneği’nin organizasyonu, Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi, Tangül Çağıner Vakfı, ile Kuzey Kıbrıs Türkcell katkıları ile gerçekleştirildi.

Projenin açılışında ilk konuşmayı Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İçim Çağıner Kavuklu yaptı.

Kavuklu, ülke geleceği için daha güçlü nesiller yetiştirmek adına böylesi bilimsel bir projeyi hayata geçirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genç İş Adamları Derneği Başkanı Muhit İnce de projenin önemine işaret etti.

İnce, çocuklara yönelik bilimsel çalışma ve girişimcilik projelerinin önemine değinerek çocuklara kalıpların dışında düşünme yetisini verebilmek için çalıştıklarını kaydetti.
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Başar da toplumda girişimci düşüncenin yaygınlaştırılması gerektiğini kaydetti.
Başar, en önemli yatırımın eğitime yapılan yatırımlar olduğunu vurguladı.

Tangül Çağıner Vakfı Genel Müdürü Nilay Tunçalp da törende konuştu. Tunçalp, böylesi bir projede yer almaktan dolayı memnun olduklarını söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir de projelerin sürdürülebilirliğinin önemini vurguladı.

Özdemir, çocukların girişimcilik yolculuğunu çok önemsediğini dile getirdi.

TC Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Genel Koordinatörü Ömer Cihan da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın KKTC’nin tanınması yönünde yaptığı çağrıyı anımsattı, söyle dedi:

“Söz konusu çağrının arkasında üreten ve kendi ayakları üzerinde duran bir KKTC var, üretmek çok önemlidir” Cihan, konuşmasında KKTC’de devam eden finans programları hakkında da bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da konuşmasında eğitimin önemine vurgu yaptı.

Çavuşoğlu, girişimcilik yolculuğuna destek verilmesinin toplumun şekillenmesine büyük katkı yaptığını dile getirdi ve girişimcilik ruhu ile yetişen çocukların ilerinde ekonomiye de katkı sağlayacağını ifade etti.

BRT

Kıbrıs Haber