Konser için kurulan platform yıkılmıştı! Tarkan'dan Gündoğdu duyurusuKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Eylül 2022 - 11:49

Konser için kurulan platform yıkılmıştı! Tarkan’dan Gündoğdu duyurusu

Son Güncelleme :

08 Eylül 2022 - 21:06

Konser için kurulan platform yıkılmıştı! Tarkan’dan Gündoğdu duyurusu

İzmir‘in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Tarkan‘ın konser vereceği alandaki dev platform gece çöktükten sonra havanın aydınlanmasıyla incelemeler başlatılırken yeni bir açıklama da geldi.

İzmir‘in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Tarkan‘ın konser vereceği alandaki dev platform gece çöktükten sonra havanın aydınlanmasıyla incelemeler başlatıldı. Alanda incelemelerin tamamlanmasının ardından enkazın kaldırılacağı belirtildi.

İzmir’in kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yarın düzenlenecek Tarkan konseri öncesi facianı eşiğinden dönüldü. Cumhuriyet Meydanı yakınında kordon boyunda yaklaşık 1 hafta önce dev sahnenin kurulumu için çalışma başlatıldı. Sahne, müzik sistemi ve uzaktaki seyircilerin izleyebilmesi amacıyla dev ekranların kurulumu için ekipler, çalışmalarını sürdürürken, dün saat 23.00 sıralarında Tarkan’ın konser vereceği sahnede dev platform henüz belirlenemeyen nedenle çöktü. Olay yerine çok sayıda sağlık, polis ve kurtarma ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmada, enkaz altında kimsenin olmadığı tespit edildi. Kazada platformun yakınında bulunan 1 kişi, hafif yaralandı. Yaralı, tedbiren Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.