Koronavirüsten Ölenlerin Ne Kadarı Çift Doz Aşılıydı?Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

26 Eylül 2023 - 05:22

Koronavirüsten Ölenlerin Ne Kadarı Çift Doz Aşılıydı?

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 2021 yılı COVID-19 kaynaklı ölüm sayılarını açıkladı. 2 Ocak ila 2 Temmuz aralığını kapsayan rakamlar, aşı …

Koronavirüsten Ölenlerin Ne Kadarı Çift Doz Aşılıydı?
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 12:51

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 2021 yılı COVID-19 kaynaklı ölüm sayılarını açıkladı.

Koronavirüsten Ölenlerin Ne Kadarı Çift Doz Aşılıydı?

2 Ocak ila 2 Temmuz aralığını kapsayan rakamlar, aşı karşıtlarının canını sıkacak türden. Zira 2021’de İngiltere’de COVID-19’dan hayatını kaybeden insanların yalnızca yüzde 1,2’si, iki doz koronavirüs aşısı yaptırmış kişilerden oluşuyordu.

İngiltere’nin açıkladığı verilere göre 2 Ocak ila 2 Temmuz aralığında 51 bin 281 kişi, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Bunların 38 bin 964’ü, koronavirüs aşısını bir doz bile yaptırmamış olan kişilerden oluşuyordu. 458 kişi ise ikinci doz koronavirüs aşısını yaptırdıktan en az 21 gün sonra hayatını kaybetmişti. İkinci dozu vurulduktan 14 gün sonra yapılan PCR testi pozitif çıkan 256 kişi de hayatını kaybedenler arasındaydı.

Koronavirüs aşılarının hastaneye başvuruyu engelleme oranı, yüzde 94

İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda, koronavirüs aşısının hastaneye başvuruyu ciddi anlamda engellediği görülebiliyor.

Zira istatistiklere göre koronavirüs aşı sürecini tamamlamış İngilizlerin yüzde 94’ü, hastalığa yakalansalar bile hastaneye başvuracak duruma gelmiyorlar. Dünya genelinde yeni bir pik yaşanmasına yol açan delta varyantı da bu istatistiğin içerisinde yer alıyor.

Yaşanan onca olay ve delillere rağmen bazı insanlar, aşı karşıtlığı yapmaya devam ediyorlar. Hatta bazıları ise akılalmaz yöntemlere başvurabiliyorlar. Bu bağlamda sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, bir vatandaşın sırf PCR testi zorunluluğundan kurtulmak için aşı vurdurduğunu, daha sonra da bu aşıyı sülükle emdirmeye çalıştığından bahsetmiştik. Bunun gibi düşünce yapıları, koronavirüsün bir salgın durumu olmaktan çıkmasını engellemeye devam edecek gibi görünüyor…

Kıbrıs Haber