Kruvaziyerden düştü 15 saat sonra kurtarıldı! Yaşadıklarını böyle anlattıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Şubat 2023 - 03:14

Kruvaziyerden düştü 15 saat sonra kurtarıldı! Yaşadıklarını böyle anlattı

Kruvaziyerden düştü 15 saat sonra kurtarıldı! Yaşadıklarını böyle anlattı
Son Güncelleme :

06 Aralık 2022 - 20:06

Meksika Körfezi’nde kruvaziyer gemisinden düşen James Michael Grimes, 15 saat suda kalmasının ardından sağ olarak kurtarıldı. Hiç ümitsizliğe kapılmadığını söyleyen Grimes, yaşadıklarını anlattı.

Kruvaziyerden düştü 15 saat sonra kurtarıldı! Yaşadıklarını böyle anlattı

James Michael Grimes, ailesiyle beraber bindiği Carnival Valor adlı kruvaziyer gemisinden 23 Kasım tarihinde düştü. Denizde 15 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen Grimes, yakınından geçen bir yük gemisi mürettabatının ABD Sahil Güvenliği Teşkilatı’na haber vermesinin ardından kurtarıldı. Grimes, gemiden düşmeden önce kız kardeşine gece 11 sularında tuvalete gideceğini söyledi ardından ise gözünü suda açtı. 

Bu esnada alkollü olmadığı söyleyen Grimes, sürekli su üzerinde kalmak için efor sarfettiğini, kurtulma konusunda kararlı olduğunu, ”Hayatımın böyle sonlanacağını hiç kabullenmedim” sözleriyle ifade etti.

”BİR DENİZ CANLISINA TEKME ATTIM”

Kafa karışıklığı ve yorgunlukla mücadele ettiğini açıklayan 28 yaşındaki Grimes, bir deniz canlısıyla mücadelesini de şöyle anlattı:

”Çok hızlı bir şekilde bana doğru geldi. Suyun altına girdim ve onu görebildim. Köpekbalığı değildi, sanmıyorum. Ama daha çok düz bir ağzı vardı. Gelip bir bacağıma çarptı. Ben de diğer bacağımla ona tekme attım. Beni korkuttu. Ne olduğunu bilmiyordum. Tek görebildiğim bir yüzgeçti.

”BAMBUYA BENZEYEN BİR SOPAYI ÇİĞNEDİM”

Grimes saatler geçtikçe enerji için su üstünde duran nesneleri yemeye karar verdiğini ve “bambuya benzeyen” bir sopayı çiğnediğini ve ağzında tuzlu su dışında bir çeşit tat verdiğini söyledi.

Ailesi, Grimes’ın kaybolduğunu ertesi gün öğle saatlerinde bildirdi. Gemi de ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı’yla temasa geçti. Bunun ardından Meksika Körfezi’ndeki bütün gemilere uyarı gönderildi.

Yaşadıklarının kendisini değiştirdiğini belirten adam, ileride tekrar gemi yolculuğu yapabileceğini de sözlerine ekledi.