“Külliyeye Hayır Platformu” basın toplantısı düzenlediKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 14:29

“Külliyeye Hayır Platformu” basın toplantısı düzenledi

Son Güncelleme :

04 Kasım 2022 - 5:42

“Külliyeye Hayır Platformu” basın toplantısı düzenledi

Bazı siyasi parti ve örgütlerden oluşan “Külliyeye Hayır Platformu” basın toplantısı düzenleyerek kuruluş amaçlarının ve eylem planını duyurdu.

Platform adına hazırlanan ortak açıklamayı Ali Yöney basın mensupları ile paylaştı.

Kıbrıslı Türklerin irade, kültür ve yaşam tarzına yönelik müdahale ve dayatmaların her geçen gün yoğunlaştığı savunulan ortak açıklamada, Külliye yapımının tüm bunları simgelediği ve toplumsal irade ile yaşam tarzını tehdit ettiği iddia edildi.

Açıklamada “Külliyeye Hayır Platformu çatısı altında bir araya gelen demokrasi ve çözüm yanlısı güçler olarak, yurdumuza, irademize, kültürümüze, yaşam tarzımıza, doğamıza sahip çıkmak ve bu topraklarda eşit, adil, çağdaş, demokratik ve özgürlükçü bir yaşamı olanaklı kılmak için Külliyeye Hayır diyoruz” ifadelerine yer verildi.

Platform, tüm halkı 12 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da Lefkoşa Kermiya Çemberinde yapılacak Külliyeye Hayır yürüyüşüne davet etti.

Külliye inşasının durdurulması için imza kampanyası çalışmalarını sürdüren Platform, Şehir Planlama Dairesi, İnşaat Encümeni ve LTB ile görüşmeler yapılacağını, ayrıca yargıya da başvurularaklarını duyurdu.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.