Lavrov'dan Zelenskiy'e küfür!.. or...pu çocuğuKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Ekim 2022 - 10:01

Lavrov’dan Zelenskiy’e küfür!.. or…pu çocuğu

Son Güncelleme :

23 Eylül 2022 - 18:46

Lavrov’dan Zelenskiy’e küfür!.. or…pu çocuğu

Rus Bakan Sergey Lavrov BM Genel Kurulu’nda Zelenskiy’e küfretti!

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Rusya adına konuşan Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’e küfretti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta verdiği askeri emirle başlayan Ukrayna’nın işgal girişimi nedeniyle bu sene düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılamayan Putin, Dışişleri Bakanı Serhey Lavrov’u New York’a yolladı. Ukrayna’nın işgali nedeniyle yaptırıma maruz kalan Lavrov’a BM Genel Kurulu Toplantısı nedeniyle ayrıcalık tanındı ve ABD vizesi verildi.

BM Genel Kurulu’nda ülkesini ve Putin’i temsilen konuşan Lavrov, Rus ordusunun sadece Kiev’in silahlı güçleriyle değil aynı zamanda Batı’nın askeri makinesiyle de karşı karşıya olduğunu söyledi. Lavrov bu sözleri sırasında bir de skandala imza atarak Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy hakkında çok ağır sözler sarf etti.

LAVROV, ZELENSKİY’E KÜFRETTİ

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, konuşmasında, Batı’nın Volodimir Zelenskiy’e yönelik politikasını “Elbette or…pu çocuğu, ama bizim or…pu çocuğumuz” ilkesine göre inşa ettiğini söyledi. Bu sözü ABD’nin 32. Başkanı Franklin D. Roosevelt, Latin Amerika “diktatörlerinden” ifadelerini kullandı, ardından da şunları söyledi:

“Amaçları, kayıplara ve yıkıma rağmen Rusya’yı tüketmek ve zayıflatmak için çatışmaları mümkün olduğunca uzatmak. Böyle bir çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafına doğrudan müdahil olması anlamına geliyor ve onları da buna taraf yapıyor. Kolektif Batı tarafından bu çatışmanın kasıtlı olarak körüklenmesi de cezasız kalıyor.”

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.