Libido hırsızı 6 besinKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Mart 2023 - 10:15

Libido hırsızı 6 besin

Cinsel hayatınızın yolunda gitmesini istiyorsanız, kimi besinlerden uzak durmanız gerekebilir. Gerilim, uyku, iş hayatı ve gibisi sıkıntılar …

Libido hırsızı 6 besin
Son Güncelleme :

08 Eylül 2021 - 18:36

Cinsel hayatınızın yolunda gitmesini istiyorsanız, kimi besinlerden uzak durmanız gerekebilir.

Gerilim, uyku, iş hayatı ve gibisi sıkıntılar libidonuz üzerinde kelam sahibi olsa da, yiyecek alışkanlıklarınız da zımnî düşmanlar ortasında. Yani sağlıklı ve etkin bir cinselliğin besinlerde.

İsteksiz hissetmenize neden olacak yiyecekleri sizler için sıraladık. İşte libidoyu düşüren 6 besin…

PEYNİR

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynir, işlenmiş ve olgunlaştırılmış halde tüketildiğinde hormanlar üzerinde tesirli olurak libidonuzun düşmesine neden oluyor.

SOYA

Soyadaki fitoöstrojenler bayanlarda ve erkeklerde hormonal dengesizliğe neden olur. Cinsel performansı düşürür.

MEŞRUBATLAR

Asitli ve asitsiz meşrubatlarda bulunan yapay tatlandırıcılar,  vücudunuzdaki serotonin salınımını azaltan aspartam içeriyor. Serotonin, sadece memnun olmayı sağlamıyor, birebir vakitte cinsel dürtüleri ve libidoyu da artıran bir hormon. Bu nedenle cinsel isteksizliğiniz sebebi tükettiğiniz içeceklerle de yanlışsız orantılı.

NANE

Mentol içeren nane, ferahlatıcı özelliğiyle dikkat çekse de testosteron hormonunun azalmasına sebep oluyor.

FAST FOOD

Yüksek trans yağ içeren kızartılmış fast food seçenekleri, tam bir libido düşmanı olarak tanımlanıyor. Yedikten sonra hormanlarınızı alt üst eden öğünler, cinsel isteksizliğin temel sebeplerinden biri olabilir.

İŞLENMİŞ ETLER

Sosis, salam, sucuk ve pastırma üzere işlenmiş etler sıhhat açısından da ziyanlı olduğu üzere sperm kalitesini etkilemesinin yanı sıra cinsel isteksizlik de yaratabiliyor.

Kıbrıs Haber

Gönyeli Belediyesi