LÖSEV: Türkiye'de her yıl 8 binden fazla çocuğa kanser tanısı konuluyorKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Mart 2023 - 15:02

LÖSEV: Türkiye’de her yıl 8 binden fazla çocuğa kanser tanısı konuluyor

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kayseri İrtibat Bürosu, bir açıklama yaparak Türkiye’de her yıl 8 binden fazla çocuğa kanser tanısı konulduğu …

LÖSEV: Türkiye’de her yıl 8 binden fazla çocuğa kanser tanısı konuluyor
Son Güncelleme :

08 Eylül 2021 - 20:30

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kayseri İrtibat Bürosu, bir açıklama yaparak Türkiye’de her yıl 8 binden fazla çocuğa kanser tanısı konulduğu belirtti.

Her yıl eylül ayında küresel ölçekte gündeme alınan Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Ayının, Türkiye’de ve dünyada kanserden etkilenen çocukları ve ergenleri hatırlama zamanı olduğunu açıklayan LÖSEV Kayseri İrtibat Bürosu, koronavirüs salgını sırasında dahi çocukluk çağı kanserlerinin, dünyadaki çocuklar için hastalık kaynaklı ölümlerin bir numaralı nedeni olmaya devam ettiğini belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çocukluk çağı kanseri önemli bir halk sağlığı ve toplumsal bir sorundur. Bu nedenle herkes, çocukluk çağı kanserinin keskin gerçeği hakkında bilgilendirilmelidir. Dünyada her yıl 0-19 yaş aralığındaki 400 binden fazla çocuk ve ergen, Türkiye’de ise her yıl 8 binden fazla çocuk kanser tanısı almaktadır. Her 3 dakikada bir, dünyanın herhangi bir yerinde bir aile, çocuklarına kanser teşhisi konulduğuna dair yıkıcı bir haberle yüzleşmek durumunda kalıyor. LÖSEV olarak Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Ayına dikkat çekiyor ve ülkemizdeki her kesimden aileleri çok derinden etkileyen bu farkındalık kampanyasını desteklemeye davet ediyoruz.”

Kıbrıs Haber

Gönyeli Belediyesi