Mağusa ve Lefkoşa'da 2 apartman dairesinde yangın çıktıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Mart 2024 - 11:13

Mağusa ve Lefkoşa’da 2 apartman dairesinde yangın çıktı

Mağusa ve Lefkoşa’da 2 apartman dairesinde yangın çıktı
Son Güncelleme :

28 Ocak 2024 - 12:26


Mağusa’da bir apartman dairesinde dün öğleden sonra salon odası içerisinde çalışır durumdaki sobanın koltuğu ısıtmasından dolayı çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Bunun yanısıra Lefkoşa’da bir apartman dairesinin salon odası içerisinde taşınabilir çamaşır kurutma makinesi telinin sıcak odun sobası üzerine düşmesi sonucu tutuşan elbiseler koltuk, perde  ve klimanın yanarak hasar görmesine neden oldu.

Polis Basın Subaylığının 2 yangın olayı ile ilgili açıklaması aşağıdadır

27.01.2024 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Gazimağusa’da, bir apartman dairesinin salon odası içerisinde, muhtemelen çalışır durumdaki elektrikli sobanın koltuğu ısıtıp tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri ve ev sakinleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, 3 adet koltuk, 2 adet halı, avize ve televizyon yanarak, çıkan duman ve ısıdan dolayı evin tüm duvarları ile diğer eşyalar ise islenerek zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

27.01.2024 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Lefkoşa’da, bir apartman dairesinin salon odası içerisinde, taşınabilir çamaşır kurutma telinin sıcak odun sobası üzerine düşüp kıyafetlerin tutuşması sonucu yangın meydana geldi. Yangın ev sakini tarafından söndürülmüş olup çıkan yangın sonucu, 2 adet koltuk, 2 adet perde ve klima iç ünitesi yanarak zarar görürken, çıkan duman ve ısıdan dolayı bir pencerenin camı patlamış ve evin tüm duvarı ise islenmiştir. Soruşturma devam etmektedir.