“Mağusa’yı Seviyorum” isimli fotoğraf sergisi açıldıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

2 Şubat 2023 - 14:40

“Mağusa’yı Seviyorum” isimli fotoğraf sergisi açıldı

“Mağusa’yı Seviyorum” isimli fotoğraf sergisi açıldı
Son Güncelleme :

22 Ocak 2023 - 7:42

Fotoğraf sergilerine katılanlar adına konuşan Elin Konyalı da, Antik Mağusa Vakfı’na teşekkür ederek, fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini dile getirdi.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay ise Antik Mağusa Vakfı’nın merkezini tanıtması ve muhafaza etmesi adına faaliyetin aktif sürdürdüğüne vurgu yaptı.

Başbakan Ünal Üstel de, gençlerin söz konusu olduğu defterlerinin çok önemli olduğunu kaydetti.

Gençlerin göçünü sona erdirmeyi önleme ve yaşam standartlarını sağlamak adına hükümet tarafından yürütülen projelere değinen Başbakan, hayata geçecek olan Maraş Derinya Bölgesi’ndeki sosyal konut projesi hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Gazimağusa’nın limanı, tarihi eserler, Maraş Bölgesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’yle çok önemli bir kent olduğunu vurguladı…Kentin tanıtımı adına notları her maliyetin çok önemli ikizleri işaretleyen Tatar, yaşayan teknoloji dünyasının ortasından çıkan hatalı ambargoların cezasını kalmadığını ifade etti. Her konuda Anavatan Türkiye’nin desteğinin Kıbrıs Türk Halkı’nın yanında olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, ” evrensel değerleri tüm dünyayla paylaşmak bize yakışandır, tüm gençlerin bu türe katılmalarını kutlamak” ifadesini kullandı.Cumhurbaşkanı Tatar, sergiye fotoğraflarıyla katılarak destek olan tüm gençlere teşekkür etti.

Plaket taktiminin ardından sergi gezildi.

Kıbrıs Haber