Marmara'daki depremde denizde korkutan hareketlilik! Vatandaşları tedirgin ettiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 01:57

Marmara’daki depremde denizde korkutan hareketlilik! Vatandaşları tedirgin etti

Marmara’daki depremde denizde korkutan hareketlilik! Vatandaşları tedirgin etti
Son Güncelleme :

04 Aralık 2023 - 15:31


Marmara'daki depremde denizde korkutan hareketlilik! Vatandaşları tedirgin etti
DEPREM ÇEVRE İLLERDEN HİSSEDİLDİ

Deprem, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Bilecik ve Sakarya’da da hissedildi. Saat 10.42 sıralarında meydana gelen deprem İstanbul’un çeşitli yerlerinde de hissedildi. Kartal sahilinde deniz suyunun yer yer dalgalandığı ve köpükleşmenin oluştuğu görülürken, meydana gelen depremin dalga ve köpükleşmeye sebep olduğu öne sürüldü.

Marmaradaki depremde denizde korkutan hareketlilik Vatandaşları tedirgin etti

Depremden sonra sahile inen Ata Demir, “Deprem olduğunda evdeydim. Benim evde 6 kedi var. Kediler dışarıya çıkmaya çalıştı. Ben hayret ettim çünkü kedilerin hepsi toplu şekilde dışarıya çıkmaya çalışmaz. Ben o zaman haberleri izlerken yerin sallanmaya başladığını hissettim. Sora kalktım ve kedileri dışarı çıkardım. Sonra haberleri izlediğimde deprem olduğunu öğrendim. Yer çok sarsıldı. Her gün denize geldiğim için fark ettim, denizde farklı dalgalar var, farklı renk var. Denizde hala depremin etkisi var. Dalgalar ve siyahlaşma, köpükleşme var” dedi.