Maske uyarısı yapan kasiyeri öldürdüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Eylül 2022 - 16:03

Maske uyarısı yapan kasiyeri öldürdü

Almanya’nın Idar-Oberstein kasabasındaki bir benzin istasyonunda çalışan 20 yaşındaki kasiyer, müşterisini Kovid-19 önlemleri konusunda …

Son Güncelleme :

21 Eylül 2021 - 10:59

Maske uyarısı yapan kasiyeri öldürdü

Almanya’nın Idar-Oberstein kasabasındaki bir benzin istasyonunda çalışan 20 yaşındaki kasiyer, müşterisini Kovid-19 önlemleri konusunda uyarmasının ardından çıkan tartışmada cumartesi gecesi öldürüldü. Bölge polisinin raporuna göre 49 yaşındaki şüphelinin koruyucu maske takmadan alışveriş yapmak için benzin istasyonuna girdiği, bunun ardından kasiyerin yönetmeliğe uyması için kendisini uyardı. Uyarının ardından marketten ayrıldığı iddia edilen şüpheli, bir saat sonra markete geri dönerek kasiyeri öldürdü.

Olayın ardından zanlının yaya olarak kaçtığı, ertesi gün (19 Eylül) ise polis karakoluna giderek suçunu itiraf ettiği belirtildi.

İlk ifadesinde, pandemi kısıtlamalarına karşı olduğunu ve bu sürecin kendisini büyük ölçüde strese soktuğunu belirten şüphelinin, Kovid-19 kısıtlayıcı önlemlerine karşı olduğunu ve koronavirüs pandemi durumunun kendisini büyük ölçüde strese soktuğunu söylediği öğrenildi.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.