Meclis Başkanı Töre: TURSAB’ın verdiği uğraş çok önemliKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Kasım 2022 - 15:27

Meclis Başkanı Töre: TURSAB’ın verdiği uğraş çok önemli

Son Güncelleme :

22 Kasım 2022 - 14:43

Meclis Başkanı Töre: TURSAB’ın verdiği uğraş çok önemli

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Sağlık Turizmi heyetini kabul etti.
Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan da yer aldı.

İlk sözü alan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Sağlık Turizmi İhtisas Başkanı Zeynep Yenice, İzmir’de gerçekleştirdikleri çalıştayda sağlık turizminin nerede olması gerektiği konusunu irdelediklerini anımsatarak Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’ın önerisiyle Kıbrıs’ta yapılabilecek işbirlikleri için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunduklarını söyledi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin genç bir devlet olmasına rağmen Türk milletinin bir mensubu olduklarını söyleyerek konuk heyetin aslında farkı bir yerde olmadığını ifade etti.

Töre, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin sağlık turizmini daha ileriye götürmesi için verdiği uğraşı önemli bulduklarını ifade ederek, iki ülke arasında bu konuda yapılacak olan işbirliği çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’ın da yıllarca ülkede bu anlamda önemli hizmetler verdiğini vurgulayan Töre, tecrübe paylaşımlarından büyük faydalar sağlanacağına inandığını söyledi.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.