Meghan Markle'ın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

6 Aralık 2022 - 18:33

Meghan Markle’ın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış!

Son Güncelleme :

25 Eylül 2022 - 16:32

Meghan Markle’ın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış!

İngiltere’nin en uzun tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in takıları, 8 Eylül’de hayatını kaybetmesinin ardından sık sık gündeme gelmişti. Son olarak Prens Harry‘nin eşi Meghan Markle‘ın düğünde takacağı, Kraliçe Mary’den II. Elizabeth’e miras kalan tacı denemek istemesi üzerine; Kraliçe’nin kişisel asistanı ve stil danışmanı Angela Kelly’den protokoller gereği bu isteğin gerçekleştirilemeyeceğine dair bir uyarı aldığı ortaya çıktı. Bu açıklamanın karşısında ise Prens Harry’nin oldukça sinirlendiği iddia edildi. İşte detaylar…

Meghan Markleın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış

KRALİÇE’NİN BROŞUNU TAKTI

Kraliçe II. Elizabeth’in takılarının merak konusu olmasının ardından Konsort Kraliçe Camilla Parker Bowles; geçtiğimiz hafta Buckingham Sarayı’nda Kraliçe’nin tabutunu almak için yola çıkmışken II. Elizabeth’e ait, özel öneme sahip olan elmas ve turkuazdan yapılmış yonca şeklinde bir broş takarken kameralara yansımıştı.

Konsort Kraliçe, daha önce de Mart ayında yaptığı bir İrlanda turunda ve Devonshire Düşesi’nin 2014’teki cenaze töreninde bu parçayı kullanırken görülmüştü.

“ALYANSI VE İNCİ KÜPELERİYLE GÖMÜLECEK”

Bir uzman ise Kraliçe II. Elizabeth’in iki parça mücevherle gömüleceğini iddia etmişti. Natural Diamond Council’in iletişim başkanı Lisa Levinson, Metro.co.uk’e konuşarak; Kraliçe’nin, altın alyans ve bir çift inci küpe dışında herhangi bir şeyle gömülmesinin ‘olası olmadığını’ söylemişti:

İnanılmaz derecede mütevazi olan Kraliçe’nin, altın evlilik yüzüğü ve inci küpeleri haricinde bir şey ile gömülmesi muhtemel değil.

Meghan Markleın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış

TACI DENEMEK İSTEDİ

Tüm bunlarım ardından Prens Harry ile evlenmeden kısa bir süre önce Meghan Markle‘ın; kendi özel saç stilisti Londra’dayken düğününde takacağı, Kraliçe Mary’den II. Elizabeth’e miras kalan tacı denemek istediği ortaya çıktı. Ancak Kraliyet ailesi ile Meghan ve Harry arasındaki perde arkası gerginlikler hakkında yazılan yeni bir kitaba göre tek sorun; Kraliyet mücevherlerinin alalade takılar gibi alınıp kullanılamamasıydı.

Kraliçe II. Elizabeth’in kişisel asistanı ve stil danışmanı Angela Kelly; bunun üzerine Sussex Dükü ve Düşesi’ne, Kraliyet mücevherlerini kapsayan katı protokolü ve gereken düzenlemeler önceden dikkatli bir şekilde yapılmadığı sürece Meghan’ın istediği şeyin gerçekleşemeyeceğini açıklamak zorunda kaldı.

Meghan Markleın düğününde takacağı tacı denemek istemesi ortalığı karıştırmış

“ÖLÇÜSÜZ BİR DİL KULLANDI”

The Sun, Times of London’ın kıdemli Kraliyet muhabiri Valentine Low’un yakında çıkacak olan ‘Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown’ adlı kitabına dayanarak; çiftin bu açıklamayı iyi karşılamadığını ve Prens Harry’nin ‘ölçüsüz bir dil’ kullanarak Kelly’ye karşı sert sözler sarf ettiğini bildirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.