Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Alioğlu:Narenciyede sezon güzel başladı, temennimiz hasadı sorunsuz tamamlamaktırKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 11:34

Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Alioğlu:Narenciyede sezon güzel başladı, temennimiz hasadı sorunsuz tamamlamaktır

Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Alioğlu:Narenciyede sezon güzel başladı, temennimiz hasadı sorunsuz tamamlamaktır
Son Güncelleme :

02 Ocak 2023 - 11:43

Narenciyede hasat sezonu başladı. Erkenci ürünlerle başlayan hasat, mandalin, yafa portakal, limon, greyfurt ve ardından Ocak ayından sonra yapılması beklenen king ve valencia ürünleri ile tamamlanacak.

Bu yıl dünyada olduğu gibi KKTC’de de rekolte düşük ancak fiyatlar
üreticilerin yüzünü güldürüyor.

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Ali Alioğlu konuyla ilgili BRT’ye değerlendirmede bulundu.

Ali Alioğlu, narenciyede sezonun güzel başladığını ve satışların istenilen noktaya geldiğini söyledi.

Alioğlu, özellikle king ürününde Haziran- Temmuz aylarında başlayan satışların artarak devam ettiğini kaydederek, diğer ürünlerde de iyi bir satış beklediklerini belirtti.

Satışlar konusunda üreticileri bilinçlendirdiklerini ve özellikle Valencia portakalda da iyi bir fiyat beklediklerini ifade eden Alioğlu, üreticilerin profesyonel bakım ile ve Türkiye’den gelen can suyunun da devreye girmesiyle kaliteli ürün üretmeye devam edeceğini vurguladı.

Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Alioğlu, bu yıl dünya genelinde olduğu gibi KKTC’de de rekoltenin geçen yıla oranla daha düşük olduğunun altını çizerek, bu yıl kesim ekipleriyle ilgili sıkıntı beklemediklerini kaydetti.BRT

Kıbrıs Haber