Nokia'nın 'yılan oyunlu' klasiği geri döndüKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 20:43

Nokia’nın ‘yılan oyunlu’ klasiği geri döndü

İkonik yılan oyunuyla hatırlanan, 2000’li yıllarda çokça tercih edilen Nokia’nın 6310 modeli, birtakım yeni özellikler ve yılan oyunu da dahil …

Son Güncelleme :

14 Ekim 2021 - 22:46

Nokia’nın ‘yılan oyunlu’ klasiği geri döndü

İkonik yılan oyunuyla hatırlanan, 2000’li yıllarda çokça tercih edilen Nokia’nın 6310 modeli, birtakım yeni özellikler ve yılan oyunu da dahil olmak üzere, markanın 20.yıldönümünü kutlamak için tekrar piyasaya sürüldü.

Telefona yapılan yenilikler, daha güzel okunabilirlik sunan büyük bir renkli ekranı içeriyor. Ancak kullanıcılar, dokunmatik ekran özelliği eklenmeyen telefonda tekrar tuş ekibine dokunuyor olacak.

KLASİK MODELİN BİRÇOK ÖZELLİĞİ MEVCUT

Ek olarak, kablosuz bir FM radyo ve telefonun darbeye sağlam sert kabuğu da dahil olmak üzere, klasik modeldekine benzeyen birçok özellik bulunuyor.

Sputnik Türkiye’nin haberine nazaran; sarı ve siyah olmak üzere 2 renkte piyasaya sürülen telefon, klasik modelinde olduğu üzere 21 güne kadar dayanabilen devasa bir pil ömrüne ve tek bir art kameraya sahip.

Model, Nokia’nın kendi internet sitesinde 70 euro’ya satışa çıkarıldı.

Bir HMD Küresel sözcüsü, “Nokia 6310, günümüzün bağlı kullanıcıları için yine tasarlanmış bir klasik” tabirlerini kullandı.

Birinci olarak 2001’de piyasaya sürülen 6310, 2002’de 6310i olarak güncellendi ve 2005’te üretimi durduruldu.
Nokia markasının lisans haklarını elinde bulunduran Fin teknoloji devi HMD Küresel tarafından yapılan bir düzenlemenin akabinde, bu yılın başlarında telefonun geri dönüş yapacağı duyurulmuştu.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.