Öğrenci Yurdunda tecavüz iddiasıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 14:50

Öğrenci Yurdunda tecavüz iddiası

Öğrenci Yurdunda tecavüz iddiası
Son Güncelleme :

23 Eylül 2023 - 18:34

Gönyeli’de faaliyet gösteren bir öğrenci yurdunda, ülkede öğrenci olarak bulunan 31 yaşındaki M.N.T’nin 19 yaşındaki R.A’ya tecaviz ettiği iddia edildi. M.N.T. bugün mahkemeye çıkarıldı.

Gönyeli’de meydana gelen “cinsel tecavüz, geceleyin ev açma, cinsel saldırı, ciddi darp, darp ve mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan M.N.T. bugün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Engin Yıldız olguları aktardı. Polis, 23 Eylül 2023 tarihinde saat 00.05 raddelerinde Atatürk Caddesi Gönyeli adresinde bulunan Livada öğrenci yurdu 410 nolu odada sakin R.A’nın (K-19-Yemen-Öğrenci) odasına zorla girip geceleyin ev açma suçunu işleyip mülke tecavüz eden aynı yurtta sakin M.N.T’nin (E-31-Kamerun-Öğrenci) genç kadını darp ettikten sonra  cinsel saldırıda bulunmasının akabinde cinsel tecavüz suçu işlediğini söyledi.

Polis, olayın ardından tutuklanan zanlı hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin ardından söz alan zanlı ise kimseye zorla bir şey yapmadığını, kadının isteği ile bir şeyler yaşandığını ancak sonrasında vazgeçip, şikayetçi olduğunu söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.