Okul müdürü tacizi itiraf etti: 100'den fazla kadının görüntüsünü çekmiş!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 11:06

Okul müdürü tacizi itiraf etti: 100’den fazla kadının görüntüsünü çekmiş!

Okul müdürü tacizi itiraf etti: 100’den fazla kadının görüntüsünü çekmiş!
Son Güncelleme :

10 Ocak 2023 - 12:53

Erzurum’dan İstanbul’a gelen okul müdürü Hakan K. halka açık yerlerde gizlice kadınların etek altı görüntülerini çekti. 100’den fazla kadına ait fotoğraf ve videoyu arşivlediği belirlenen K. tutuklandı.

Erzurum’dan İstanbul’a gezmek amacıyla gelen okul müdürü Hakan K. geçtiğimiz aralık ayı başında dolaşmaya başladı.

İstiklal Caddesi’nden Kadıköy’e kadar birçok yeri gezen Hakan K. iddiaya göre cep telefonuyla sokakta, metroda ya da parkta etekli gördüğü kadınların gizlice etek altı fotoğraflarını çekti. Hakan K. bu şekilde yaklaşık 100 kadının fotoğraf ve videolarını telefonunda özel klasörlere ayırarak arşivledi. Kadınları hatırlamak için yöntem geliştiren Hakan K.’nin klasörlere isim verirken bir de kategorilere ayırdığı ortaya çıktı.

Sabah’ın haberine göre, Hamza E. isimli yurttaşın 16 Aralık’ta olaya tanık olması ve tepki vermesi üzerine Hakan K. gözaltına alındı.

Hakkındaki iddiaları kabul eden Hakan K. “Senelik izin alarak İstanbul’a geldim. Burada bulunduğum süreçte birçok kadının gizlice etek altı fotoğrafını çektim. Bugünse yakalandım” diyerek pişman olduğunu söyledi. Mahkemeye çıkarılan şüpheli “kişisel verileri hukuka aykırı şekilde kullanma” suçundan tutuklandı.