Orkestrası cezaevine giren Bülent Ersoy'a bir berbat haber daha!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 19:52

Orkestrası cezaevine giren Bülent Ersoy’a bir berbat haber daha!

Orkestranın avukatı Adnan Ulunay, Onur Özelçağlayan ve bir sanatçı arkadaşının cezaevindeki koronavirüs testlerinin müspet çıktığını, lakin …

Son Güncelleme :

09 Ekim 2021 - 10:41

Orkestrası cezaevine giren Bülent Ersoy’a bir berbat haber daha!

Orkestranın avukatı Adnan Ulunay, Onur Özelçağlayan ve bir sanatçı arkadaşının cezaevindeki koronavirüs testlerinin müspet çıktığını, lakin semptom göstermeyerek hastalığı ayakta atlattıklarını açıkladı. Farklı koğuşlarda kalan orkestranın bir kısmı temaslı olmaları nedeniyle izolasyon altında tutuluyor. Avukat Ulunay, müvekkillerinin hastanede tedavi görmeleri talebiyle müracaatta bulunacağını söyledi.

BEŞ GARDİYAN DA MÜSPET ÇIKTI
Hürriyet gazetesinden Ömer Bilge’nin haberine nazaran; Lefkoşa’daki cezaevinde beşi gardiyan dokuz kişi hastalığa yakalandı. Mahallî medya haberlerine nazaran, cezaevinde bir gardiyanın testinin olumlu çıkması sonucu genel denetim yapıldı. Beş gardiyanın yanı sıra dört mahkumda de virüs saptanması üzerine, avukatlar dahil yüz yüze görüşler yasaklandı. Virüsün kaynağı ise araştırılıyor.

30 EYLÜL’DEN BERİ HAPİSTELER
Bülent Ersoy’un orkestrası, 28 Ağustos’ta çift aşının yanı sıra test de istenen KKTC’ye girişte, otelin temin ettiği uydurma PCR testleriyle yakalandı. Polis nezaretinde sahneye çıkan ve akabinde yargılanan orkestra üyeleri, pazartesi günü yapılan son duruşmalarında birer ay ceza alırken, şef Onur Özelçağlayan 1.5 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

NEDEN KELEPÇE TAKILDI?
Bülent Ersoy, yargı sürecinde, orkestrayı kurtarmak için tüm servetini harcayacağını söylemişti. Orkestra üyeleri, son duruşma çıkışı Ersoy’a kelamını tutmadığı istikametinde sitem ederek, KKTC yargısını da kelepçe takıldığı için eleştirdi. KKTC maddelerine nazaran, yargılanan her zanlı duruşmalara kelepçeli çıkartılıyor. Yetkililer, orkestraya farklı bir muamele yapılmadığına ve maddelerin uygulandığına dikkat çekti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.