Örümcek Adam'ın rekorları bitmiyor! Bu sefer de Avatar'ı geçtiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Kasım 2022 - 13:41

Örümcek Adam’ın rekorları bitmiyor! Bu sefer de Avatar’ı geçti

Son dönemin merakla beklenen yapımı Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmi büyük yankı uyandırdı. 17 Aralık’ta ABD’de vizyona giren film, dünyayı …

Son Güncelleme :

17 Şubat 2022 - 17:56

Örümcek Adam’ın rekorları bitmiyor! Bu sefer de Avatar’ı geçti

Son dönemin merakla beklenen yapımı Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmi büyük yankı uyandırdı. 17 Aralık’ta ABD’de vizyona giren film, dünyayı kasıp kavuran Covid-19’un yeni varyantı olan Omicron’a rağmen gişe rekoru kırmıştı. Örümcek Adam rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Marvel Sinematik Evreni’nin Örümcek Adam üçlemesinin son filmi bu defa Avatar’ın rekorunu kırdı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Marvel Sinematik Evreni’nin Örümcek Adam üçlemesini sonlandıran Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, sinemalarda pandemi rekorunu kırarak vizyondaki ilk üç gününde toplam 934 bin 599 seyirci tarafından izlenerek yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi 2. açılışına imza atmıştı. Film ayrıca pandeminin başlamasından bu yana küresel gişede 1 milyar dolarlık hasılat elde eden ilk film olarak sinema tarihine geçmişti.

BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

Tom Holland’ın başrolünde yer aldığı Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, ABD’de tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 3. filmi olan Avatar’ın yerini aldı.

Spider-Man’in Avatar’ın gişe hasılatını geçmesi birkaç haftadır bekleniyordu. Geçtiğimiz hafta sonu ABD gişesinin dördüncü sırasında yer alan film, 7,2 milyon dolar kazanmış ve toplam hasılatta Avatar’ı geçememişti.

TOM HOLLAND SİNİR KÜPÜNE DÖNMÜŞTÜ

The Hollywood Reporter’a konuşan, Oscar’a aday gösterilen Örümcek Adam’ın yıldızı Tom Holland, Martin Scorsese’ın eleştirilerine cevap vermeden duramadı. Scorsese’ye ‘Marvel filmi yapmak ister miydiniz?’ diye sorulduğunda cevap vermeyeceğini belirten Tom Holland (Örümcek Adam), “Bunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyor çünkü hiç Marvel filmi çekmedi” dedi.

Marvel filmlerinde de Oscar dünyasında da konuşulan filmlerde de rol aldığını belirten Holland, “Gerçekten tek fark birinin diğerinden çok daha pahalı olması” ifadelerini kullandı.

Martin Scorsese’ın eleştirilerine karşı çok net cevap veren Tom Holland, şunları ifade etti:

“Ama karakteri incelediğim biçim, yönetmenin hikaye örgüsünü ve karakterleri çizme şekli, hepsi aynı, sadece farklı bir ölçekte yapılıyor. Bu yüzden onların gerçek sanat olduğunu düşünüyorum.”

STAR WARS’UN REKORUNU GEÇTİ

Pandemi sürecinde durdurulma noktasına gelen sinema sektörü, yeniden hareketlenmeye başladı. Aşılama, gündelik hayatın yeniden canlanmasını sağlarken eğlence dünyası da çalışmalara başladı ve beyaz perdeye yeni filmler gelebildi.

Bunlardan biri de merakla beklenen ‘Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’ oldu. 2019’dan bu yana ilk kez bir film, endüstriye bir dönüm noktası yaşattı ve dünya çapında şu ana kadar 1,05 milyar dolar hasılat elde etti. Bu hedefe ulaşan son film, Aralık 2019’da vizyona giren “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” idi.

Gişede milyar dolarlık başarıya bu şekilde hızlı ulaşan filmler, sırasıyla 5 gün ve 11 günle Marvel’in “Yenilmezler: Oyunun Sonu” (2019) ve “Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı” (2018) olmuştu.

OMİCRON VARYANTINA RAĞMEN GİŞE REKORU KIRDI

Son zamanların merakla beklenen filmi Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok önceki gün vizyona girdi. Film, vizyona girdiği ilk günden itibaren gişe rekorları kırmaya başladı. Sinema şirketleri filmin ilk gününü ‘tüm zamanların en iyi açılışı’ olarak nitelendirdi.

Son iki yıla yakın sürede hayatımızda olan Covid-19 pandemisi birçok sektöre zarar vermişti. Film endüstrisi de bu sektörlerin başında yer alıyordu; çünkü getirilen kısıtlamalar birçok insanın sinemaya gitmesini engelliyordu. Bu sebeple de hem film prodüksiyon şirketleri hem de sinema salonu zincirleri önemli derecede zarar görüyordu.

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) 27. filmi Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, Türkiye dahil 60’tan fazla ülkede Cuma günü vizyona girdi. Başrol kadrosunda Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch gibi ünlü yıldızların yer aldığı süper kahraman filmi, 171 binden fazla kişinin değerlendirmesiyle şimdiden IMDb platformunda 9.1 puan almayı başardı.

Geçtiğimiz yaz aylarında ise azalan vakalar sinemaların tekrar açılmasını sağlamıştı. Ancak insanlar hâlen sinemaya gitmeye korkuyordu. Bu korku, son zamanlarda ortaya çıkan Omicron varyantı ile de artış gösterdi. Peki, sinemalar bu durumdan nasıl kurtulacak? 17 Aralık’ta vizyona giren Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok bu süreçte önemli bir role sahip olabilir.

“TÜM ZAMANLARIN EN İYİ AÇILIŞ GECESİ”

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) en yeni filmi olan Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un son zamanların en merakla beklenen filmi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ortaya çıkan sızıntılar ve daha önceki filmlerde bulunan karakterlerin çoklu evren kavramı altında bu yapımda yer alacak olması birçok insanın heyecanını tavan yaptırmıştı. Hatta insanlar o kadar heyecanlıydı ki birçok ülkede sinema bileti satan siteler ön satışlar sırasında çökmüştü. Yapım, vizyona girmesiyle insanların sinemaya akın etmesini sağladı.

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un ilk günden gişe rekorları kırdığını açıkladı. Şirketin açıklamalarına göre filmin vizyona girdiği gece yaklaşık olarak 1,1 milyon insan sinemaya giderek AMC tarihinde bir ilke imza attı. Bir başka sinema zinciri Cinemark da ilk geceyi ‘tüm zamanların en iyi açılış gecesi’ olarak nitelendirdi. Bir diğer ABD’li sinema şirketi Regal de yaptığı açıklamalarda filmin perşembe gecesi yapılan ilk gösterimde rekor kırdığını ve tüm zamanların en yüksek ikinci açılışını yaptığını ifade etti.

REKOR KIRACAĞININ SİNYALİNİ VERMİŞTİ!

Marvel çizgi roman filminin biletlerini satan web siteleri, Örümcek Adam biletleri saat 12:01’de satışa çıktıktan kısa bir süre sonra çökmüştü.

Jon Watts’ın yönettiği ve 17 Aralık’ta ABD’de vizyona giren olan Spider-Man: No Way Home (Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok) için geri sayım çoktan başlamıştı. Tom Holland, Zendaya ve Benedict Cumberbatch’in başrolde yer aldığı filmin biletleri için kıyasıya bir mücadele başlamıştı.

Eğlence dünyasından haberler paylaşan web sitesi JustJared.com’un haberine göre, hayranlar filmle ilgili özel sanat eserlerinin NFT teklifi için yoğun ilgi gösterince AMC çöktü.

Açılış günü öncesindeki bilet alımları veya rezervasyonları ile Sony Pictures ve AMC, AMC tiyatrolarının belirli üyelerine özel bir Spider-Man NFT sunmayı kabul etti. JustJared.com’a göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki AMC tiyatrolarında 16 Aralık’taki gösterim saatleri için biletlerini rezerve eden ilk 86.000 kişiye NFT’ler verilecek.

Sanat eserleri hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, AMC bir basın açıklamasında koleksiyonun ödüllü animasyon stüdyosu Cub Studios’un 100 benzersiz tasarımını içereceğini açıkladı.

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok fragmanı:

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.