Otel çalışanının çelişkili ifadeleri Avukatlar arasında tartışmaya ailelerin tepkisine neden oldu,Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 01:55

Otel çalışanının çelişkili ifadeleri Avukatlar arasında tartışmaya ailelerin tepkisine neden oldu,

Otel çalışanının çelişkili ifadeleri Avukatlar arasında tartışmaya ailelerin tepkisine neden oldu,
Son Güncelleme :

05 Ocak 2024 - 19:32

Avukatlar arasındaki tartışma nedeniyle ara verilen İsias Otel duruşması, Türkiye saatiyle 16.10 sıralarında tekrar görüşülmeye başlandı ve otel çalışanı tanık Zeynel Can’ın dinlenmesine devam edildi.

Yinelenen soru üzerine tanık Can, otelin deprem sırasında otoparkına doğru düştüğünü söyledi.

Adıyaman‘da devam eden İsias Otel davasında tanık olarak dinlenen ve deprem anında binada olduğunu söyleyen otel çalışan Zeynel Can‘ın, “Bina ne tarafa yıkıldı?” sorusuna verdiği cevap nedeniyle Mahkemede gergin anlar yaşandı

Can, binanın yıkıldığı yönü “doğu tarafı” olarak cevapladı

Davayı yerinde takip eden BugünKıbrıs’tan Emine Yüksel‘in aktardığına göre; Mahkemede “Otel ne yöne yıkıldı?” sorusuna çelişkili ifadeler veren Can, sarsıntıyı hissettiğinde otelden yürüyerek çıktığını iddia etti ancak binanın yıkıldığı yönü “doğu tarafı” olarak cevapladı.

Can ifadesinde, kendisi ile beraber otelde olan resepsiyon çalışanı İsmail Ayvaz ile birlikte sarsıntı başladığında dışarıya çıktıklarını, enkaz altından ölü olarak çıkarılan Ayvaz’ın “batıya” kendisinin de “doğuya” doğru gittiğini ileri sürdü.

“5-10 saniye içinde yıkılsaydı ben de enkazda kalırdım”

“5-10 saniye içinde yıkılsaydı ben de enkazda kalırdım” diyen Can’ın, daha sonra sorulan “otel hangi yöne yıkıldı” sorusuna ise “doğu” demesi üzerine, kendisine otelin ön cepheden çekilmiş fotoğrafını gösterildi ve binanın ne yöne doğru yıkıldığı tekrar soruldu.

Can eliyle ön tarafı işaret etti. Sanık avukatları, tanığa müdahale edildiğini iddia etti, salonda gerginlik arttı. Hakimin uyarılarına rağmen düşmeyen tansiyon sonucunda mahkemeye ara verildi.

Can binanın; sağ tarafta bulunan otoparkın içine yıkıldığını söyledi. Aileler, Can’a tepki gösterdi.