Özçınar “Kadınlara yönelik meslek edinme kursları artırılacak”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

31 Ocak 2023 - 09:45

Özçınar “Kadınlara yönelik meslek edinme kursları artırılacak”

Özçınar “Kadınlara yönelik meslek edinme kursları artırılacak”
Son Güncelleme :

13 Aralık 2022 - 19:59

UBP’nin Güzelyurt Belediye Başkan adayı Mahmut Özçınar, kadınlara yönelik meslek edinme kurslarını artıracaklarını açıkladı

Güzelyurt Belediye Başkanı ve Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Güzelyurt Belediye Başkan adayı Mahmut Özçınar, projelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Yerel yönetimde tecrübenin önemine değinen Özçınar, “Önemli olanın projeleri yapmak değil, yapılan projelerin sürdürülebilir olmasını sağlamaktır” dedi. Özçınar, “Güçlü bir belediyeyi oluşturmak için bu mantıkla hareket edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde hizmete devam edeceklerini vurgulayan Özçınar, kadınlara yönelik meslek edinme kurslarını artıracaklarını ve yeni belediye binasının yanında bu amaç doğrultusunda bir merkez inşa edeceklerini açıkladı.

Bu adımın kooperatifçilik ile taçlandırılması için çalıştıklarını kaydeden Mahmut Özçınar, “Kooperatifleşmeye yönelik belediyecilik anlayışını kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Güzelyurt’un mali yapısının güçlü, altyapı problemlerinin çözülmüş, sosyal ve kültürel aktiviteleriyle, doğaya verdiği önem ile takdir edilen bir marka haline geldiğini aktaran Özçınar, “Güzelyurt büyük düşünüyor, bizimle büyük hedeflere yürüyor” dedi.