Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisi hangi meşhur kitaptan uyarlandı kitap ve dizinin konusu nedir?Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

4 Aralık 2023 - 12:15

Netflix, Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, James Chalmes, Yasemin Szawlowski, Engin Hepileri gibi isimlerin başrollerini oynadığı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisini 3 Mart Perşembe itibarıyla yayınlamaya başladı. Ortalama 45 dakika süren ve 8 bölümden oluşan dizi dijital platformda kısa sürede büyük ilgi gördü.

Pera Palas’ta Gece Yarısı-Modern İstabul’un Doğuşu kitabından uyarlanan dizide Tarihi Pera Palas ile ilgili yazı hazırlarken kendini bir anda geçmişte bulan gazeteci Esra (Hazal Kaya) Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir komployu durdurmak için micadeleye girişiyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı-Modern İstabul’un Doğuşu kitabında ise özetle; “31 Aralık 1925 gece yarısı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yeni Yılı kutladı. İlk defa, ulusal olarak ortak bir takvim ve saat kullanmayı kabul ettiler. Oysa çok eski bir kavşak noktası ve büyük şehir olan İstanbul’da halk belirsiz bir geleceğe bakıyordu. Müslümanlara olduğu kadar Rumlara, Ermenilere, Yahudilere de ev sahipliği yapan İstanbul hiçbir zaman sadece Türklerin olmamıştı. Rus Devriminden kaçan Beyaz Rus soylular, sürgündeki Troçki’nin peşindeki Rus suikastçılar, Alman profesörler, İngiliz diplomatlar ve Amerikalı girişimciler tam donanımlı sanatçılar ve şairlerin, iyi niyetliler ve beceriksizlerin çok-kültürlülüğüyle karşılandı.” ifdelerine yer veriliyor.

Kıbrıs Haber

03 Mart 2022 - 20:38

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi hangi meşhur kitaptan uyarlandı kitap ve dizinin konusu nedir?

Netflix, Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, James Chalmes, Yasemin Szawlowski, Engin Hepileri gibi isimlerin başrollerini oynadığı Pera …

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.