Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği Kadınlarından ayakta alkışlanacak hareket...Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2022 - 16:29

Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği Kadınlarından ayakta alkışlanacak hareket…

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 8:42

Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği Kadınlarından ayakta alkışlanacak hareket…

KKTC’de, 2015 Yılından Günümüze 802 Kişi Organlarını Bağışlarken Bugün Gerçekleşen Seminer Sonrası 36 Kişi Organ Bağışında Bulundu.

Mesarya tesislerinde düzenlenen organ bağışı semineri sonrasında Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği üyesi kadınları organlarını bağışladılar.

Hemodiyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği üyeleri ve Başkan yardımcısı Meral Yükseliş de seminere katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Pile Türk  kültür sanat ve spor derneği as başkanı Naime Kerem yaptığı konuşmada, ‘’Her yıl milyonlarca insan organ beklerken yaşamını yitiriyor. Dünyamızda her geçen gün organ bekleyen hastalarımızın sayısı artıyor. Organ bağışı yeterli olmadığı için hastalar kaderleriyle başbaşa kalıyorlar. Ne yazık ki insan, organ bağışını beklerken bağışın önemini anlıyor. Yaşarken de yaşamdan sonra da başkalarına yardım etmek bizim elimizde. Bu konuda duyarlı olmak hepimiz toplumsal sorumluluğudur, unutmayalim destek olmak da yaşatmak da çok güzel bir duygudur’’.Dedi.

Hemodiyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı Meral Yükseliş ise, “Seminere katılanlara ve böylesi bir seminerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve organ bağışında bulunan kadınlara yürekten teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

2015 yılından günümüze kadar 802 kişinin organ bağışında bulunduğunu kaydeden Yükseliş sadece bugün için bağışta bulunanları sayısının 36 olduğunu dile getirdi.

Kaynak: MHA

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.