Polonya'nın Ukrayna'ya göndereceği mühimmatlı konvoy yola çıktıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2023 - 09:09

Polonya’nın Ukrayna’ya göndereceği mühimmatlı konvoy yola çıktı

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak sosyal medya hesabı Twitter’dan, Polonya’nın Ukrayna’ya göndereceği mühimmatlı konvoyunun harekete …

Polonya’nın Ukrayna’ya göndereceği mühimmatlı konvoy yola çıktı
Son Güncelleme :

26 Şubat 2022 - 4:42

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak sosyal medya hesabı Twitter’dan, Polonya’nın Ukrayna’ya göndereceği mühimmatlı konvoyunun harekete geçtiğini açıkladı.

UÇUŞLAR ASKIYA ALINDI

Öte yandan Polonya’ya ait havayolu şirketi LOT, Moskova ve St. Petersburg uçuşlarını askıya alırken, transit uçuşlar için ise alternatif rotalar geliştireceğini açıkladı.

Polonya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi LOT, bugünden itibaren yapılacak Moskova ve St. Petersburg uçuşlarını askıya aldığını duyurdu. Karar, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki’nin Bakanlar Kurulu’na Polonya hava sahasını Rusya’ya ait havayolu şirketlerinin uçuşlarına kapatmaları yönünde kararname hazırlama talimatının ardından geldi. Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, Bakanlar Kurulu’nun çalışmalara başladığını ve Rus havayolu şirketlerine bağlı uçakların Polonya hava sahasını kullanmalarına ilişkin yasağın bu gece yarısından itibaren yürürlüğe gireceğini bildirdi.

LOT Basın Sözcüsü Krzysztof Moczulski, uçuşların askıya alınması kararının ardından Rusya’da kalan yolcularla irtibata geçileceğini ifade ederken transit uçuşlar için de alternatif rotalar oluşturacaklarını aktardı.

İngiltere de dün aldığı kararla hava sahasını Aeroflot dahil Rusya’ya ait havayolu şirketlerinin tüm uçuşlarına kapattığını açıklamıştı. İngiltere’nin kararının ardından Rusya Federal Havataşımacılığı Ajansı Rosaviatsiya da İngiltere ile bağlı tüm uçakların Rusya Federasyonu hava sahasını kullanmasına yasak getirmişti.

Kıbrıs Haber