Prens Charles'tan kardeşi Prens Andrew'a ortadan kaybol emri! Saraydan kovacak...Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 19:23

Prens Charles’tan kardeşi Prens Andrew’a ortadan kaybol emri! Saraydan kovacak…

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’in oğlu Prens Andrew, hakkında çıkan cinsel istismar iddiaları sebebiyle tüm askeri unvanlarını ve kraliyet …

Son Güncelleme :

13 Şubat 2022 - 12:29

Prens Charles’tan kardeşi Prens Andrew’a ortadan kaybol emri! Saraydan kovacak…

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’in oğlu Prens Andrew, hakkında çıkan cinsel istismar iddiaları sebebiyle tüm askeri unvanlarını ve kraliyet himayelerini kaybetmişti. Kendisine dava açıldığı dönemde zor günler geçiren Prens’e abisi Prens Charles’da sırtını döndü. İddialara göre Prens Charles kral olduğunda Prens Andrew’u saraydan kovmayı planlıyor.

İngiltere tahtının varisi Prens Charles, “cinsel taciz istismarı” olaylarına adı karışan erkek kardeşi Prens Andrew‘a rest çekti. Amerika’lı Virgina Giuffre ile davalık olan Prens Andrew’a Kraliçe Elizabeth’ten sonra abisi Charles’da sırtını döndü. The Sun‘ın haberine göre;  Prens Charles’ın, Andrew’un ‘başını önüne eğmesini’ istediği ve kameralara mutluluk pozları vermekten kaçınması gerektiğini söylediği iddia edildi. 

Babası Prens Philip’in ölümünün ve Kraliçe II. Elizabeth’in sağlık sorunlarının artmasıyla yakın zamanda tahta çıkması beklenen Prens Charles’ın şimdiden Prens Andrew’u göndermek için planlar yaptığı da iddialar arasında yer alıyor. Buna göre; Charles kral olunca Andrew’u tamamen saraydan uzaklaştırmayı ve kovacağı söyleniyor.

DAHA ÖNCE NELER OLDU?

Amerikalı Virgina Giuffre, geçtiğimiz haftalarda İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in ortanca oğlu Prens Andrew‘u ‘cinsel istismar’ ile suçlayarak dava açmıştı. Davaya onay verilmesinin ardından Kraliçe, Prens Andrew’un tüm kraliyet ve askeri unvanlarını iptal etmişti.

İngiliz basınından Mirror’ın haberine göre; Prens Andrew davayı kaybederse 30 milyon sterlinlik evindeki varlıklara el konulabilir. Avukat Arick Fudali yaptığı açıklamada “Tazminat kararı olması ve davalının ödemekten kaçınmaya çalışması durumunda, mal varlığına, hatta denizaşırı mal varlığına el koymanın bir yöntemi ve prosedürü var ve banka hesaplarına, fiziksel mülklere el konulmasını içerebilir.” şeklinde konuştu. Temyiz Giuffre’nin lehine sonuçlanırsa Prens Andrew bu durumda borçlu miktarı ödeyecek ya da mal varlıklarına el konulması riskiyle yüzleşecek.

Sonbahar aylarında New York’da gerçekleşmesi beklenen davanın sonucu tüm dünyanın en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi. Kraliyet’i yakından takip eden pek çok kaynak Prens’in jüri tarafından yargılanmayı talep ederek “en büyük kumarı” oynadığını ifade ediyor.

HINCINI BAHÇIVANDAN ÇIKARDI!

İngiltere Kraliçesinin ortanca oğlu Prens Andrew, geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan ‘cinsel istismar iddiaları’ sebebiyle tüm kraliyet unvanlarını kaybetmişti. Zor günler geçiren Prens Andrew’un kendisine dava açıldığı dönemde öfkesini bir kraliyet çalışanından çıkardığı iddia edildi. 

The Sun’ın haberine göre; Kraliçe II. Elizabeth’in Windsor arazisindeki Royal Lodge malikanesinde birkaç ağacın hasar gördüğünü fark eden Prens Andrew’un bir kadın bahçıvanı sert bir dille azarladığı ileri sürüldü. Prens Andrew’un yersiz çıkışına maruz kalan bahçıvanla birlikte arazide çalışan birçok kişi olaya tanık oldu. 

“OYUNCAK AYILARI ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Prens Andrew, cinsel istismar iddiaları sebebiyle dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Yaşanan olay sonrası kraliyet ailesinin koruma timinde yer alan Paul Page isimli bir çalışan ilginç açıklamalarda bulundu.

Page, 61 yaşındaki Prens’in oyuncak ayı koleksiyonu olduğunu söyleyerek “Prens 60 civarında oyuncak ayıya sahipti. Şefimizde oyuncak ayıların yataktaki konumunu gösteren bir kart vardı. Hizmetçiler, ayıları karta göre dizmezse prens bağırıp küfrediyordu. Bu karttaki oyuncak ayı sıralaması prens için çok önemliydi. Sıra istediği gibi olmazsa çılgına dönüyordu.” ifadelerini kullandı.

KRALİÇE RESTİ ÇEKTİ!

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in oğlu Prens Andrew hakkında çıkan ‘cinsel istismar iddiaları’ son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Prens Andrew’un yıllar önce cinsel istismar uyguladığına ilişkin dava Amerika’da devam ederken Buckingham Sarayı konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prens Andrew’un tüm kraliyet unvanlarının elinden alındığını vurgulayan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kraliçe’nin onayı ve anlaşmasıyla, York Dükü’nün askeri unvanları ve Kraliyet himayeleri Kraliçe’ye iade edildi. York Dükü herhangi bir kamu görevi üstlenmemeye devam edecek ve davası özel bir vatandaş olarak sürecek”

Buna göre artık Prens Andrew için artık “Majesteleri (His Royal Highness)” ifadesi de kullanılmayacak ve tüm rolleri Kraliyet ailesinin diğer üyelerine verilecek. 

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.