Rusya Hava Kuvvetleri: UFO vurduk, tüm güçler devredeKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Ocak 2023 - 14:23

Rusya Hava Kuvvetleri: UFO vurduk, tüm güçler devrede

Rusya Hava Kuvvetleri: UFO vurduk, tüm güçler devrede
Son Güncelleme :

08 Ocak 2023 - 11:57

Rusya Hava Kuvvetleri, Ukrayna sınırına yakın Rostov Oblastı’nda bir UFO’yu (tanımlanamayan uçan nesne) düşürdüğünü açıklamasının ardından Rostov Oblast Valisi Vasily Golubev, herkesi sakin olmaya çağırdı.

Rusya Hava Kuvvetleri, Ukrayna sınırına yakın Rostov Oblastı’nda bir UFO‘yu (tanımlanamayan uçan nesne) düşürdüğünü duyurdu. Yerel medya kuruluşları ve sosyal medyada da gökyüzünde patlayan küçük bir nesnenin görüntüleri paylaşıldı. Bölge Valisi Vasily Golubev, görüntüleri Telegram’dan paylaşarak, “Herkesi sakin olmaya çağırıyorum. Güvenliği sağlamak için tüm güçler devreye giriyor. Gökyüzü uçaksavar savunmalarıyla kaplı” dedi.

Cisim henüz tanımlanamadı fakat yetkililer uzaylı olmasını ihtimal dahilinde görmediklerini bildirdiler. Bir Rus milletvekili, söz konusu UFO’nun Ukrayna tarafından gönderilen bir İHA olduğunu iddia etti.

RUS SİVİLLERE ATEŞ İDDİASI

Rus Devlet Duması milletvekili Anatoly Wasserman, “Kiev teröristleri” olarak adlandırdığı Ukrayna kuvvetlerinin ayrım gözetmeden İHA’lar aracılığıyla Rus sivillere ateş ettiğini öne sürdü.

Öte yandan Rostov Oblastı, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda hayati bir stratejik su yolu olan Azak Denizi boyunca yer alıyor. Rusya, Ukrayna’nın Azak Denizi’ni çevreleyen tüm topraklarını, yani Herson, Zaporijya, Donetsk ve Luhansk oblastlarını tamamen kontrol altına alındığını öne sürdü. Ancak savaşa ve yetkililerin açıklamalarına rağmen, Rostov Oblastı’nın pek çok sakini bu açıklamadan tatmin olmadı.

AKIL DIŞI TEORİLER ALDI BAŞINI GİTTİ

Habere göre, Rostov’da yaşayanlar UFO’nun Ay’ın düşürülmesinden ya da Noel Baba’nın Kuzey Kutbu’na dönmesinden kaynaklandığına dair akıl dışı teoriler ortaya arttı.