Sahibine MesajlarKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 16:17

Sahibine Mesajlar

Sahibine Mesajlar
Son Güncelleme :

14 Kasım 2023 - 10:06

Sn. Recep Tayyip Erdoğan Uzman bir ekonomist olduğunuzu uyguladığınız ekonomi sistemi ile ispat ettiniz. Oğlanı Londra’ya göndermek için fiyatları cep yakan maaşa  Mozart’ın ölüm marşı da denilen 9’ncu senfonisini dinleten bizim uçaklar yerine Baf’tan gönderelim dedik. Yolda ‘poket money’ olarak cebine de 60 Euro koyalım istedik. 60 Euro’ya karşılık 1820 TL’yi toslayınca gözlerim yuvalarından fırlayacak gibi oldu. Ekonomi geldiği noktada ‘Vallahi çok Yahşi’.Eskiden bir torba liret veya Drahmi ile bakkala gidip iki ekmek alırdınız.  Sterlin, Euro ve Dolar’ın ağzını burnunu kırdığı TL ‘nin Frene basmaması nedeniyle galiba ayni duruma geldik. Bizim Anagiller familyası da korkudan Kıbrıs ağzı ile “Stop” demedikleri için galiba bir torba TL ile  iki ekmek yerine bir ekmek alma durumuna geleceğiz.

**

Sn. Ersin Tatar  bizim Ertuğrul Senova’ya inan gıcık oluyorum. Neymiş efendim senin ile boşbakan Ünal Üstel’in izaz ikram kalemlerinden 5 milyon Törkiş Liracık harcamışsınız. Yahu ülkenin bir ve iki numarası, ülkeyi  Guiness Rekorlar kitabına sokmak için uğraş veriyor. Bir hissa daha yapar ve 5 milyoncuğu 10’a çıkartırsanız ülke bu büyük onuru kazanacak. Bu nedenle bu çocuk sizi kıskanıyor. Yalnız bu 5 milyonluk harcama sonrasında yediklerinizi nerenizden boca ettiğiniz merak konusu oldu. Siz asgari ücretlinin süründüğüne bakmayın:Onlar şaka yapıyor. Siz ay sonunu getirme uğraşı içerisindeki dar gelirlinin ay sonuna doğru gün saymasına da aldırmayın. Siz kaldırım varken  “Seki” de yürümeyin. Aman Sigortanız yerinde dursun yeter ki “Asvalyanızı” atırmasın

**

Sn. Ünal Üstel,  dıştan bakılınca güldüren, sistemsizliğin sistem diye yutturulan ‘Yavru’da korkmadan cesaret ve kararlıkla yıllar boyu atılmayan adımları attık, yapılmayan reformları yaptık, mecliste boş oturmayarak yapılmayan reformları yaptık dediniz. Toşak (BJK’nin antrenörü) Ali Dayı, osurmak serbest ama  uzakta  diyen Ayşaba’ya sinirli bir bakış attım. Ama ‘Ana Guzusu’nu idare ettiğini sanan Anagiller familyasına ağzım ile küfür etmedim. Ama bir yerim ile katıla katıla küfür edercesine güldüm. Geçenlerdeki ‘Cadılar Bayramında’  bir cadının süpürgesinin üstünde değil JuJu ismini verdiğim zam kazıklarının üstünden aşağılara baktım.  Bir yılda 5 defa gittiğiniz, icraatta ‘Cüce’ sözde‘Yüce ‘ mecliste boş oturmadık ve reformlar yaptık dediniz ya, icraatlarınıza göz attığım zaman, kıynıksız, zeytinyağına bulanmış zam kazıkları ile  yandaş istihdamlarını gördük. Vallahi sizinkisi zor zanaat boşbakanım.

**

. Sn.Zorlu Töre, sizi çekemeyenler  Meclis-i Mebusan’da krallığınızı ilan ettiğinizi dile getiriyor. Yalan. Aslında siz Krallığınızı değil padişahlığınızı ilan ettiniz.   Sıcak bir çayın, Çorbanın, taze ekmeğin de güzel bir ikram olduğunu ama sizin bonfileyi tercih ettiğinizi söylüyorlar., Neymiş efendim, yıllardır bozuk ve kullanılmayan arabalara sürekli akaryakıt alındığı, gibi mini minnacık, İncir çekirdeğini doldurmayan Yengeye 001 plakalı araç takma skandalının yanısıra, yıllardır Başkanlık Divanından habersiz harcama yaptığınızı dile getirerek Töre’ye uygun davrandığınızı görmezden geliyorlar. Divan Başkanlığını yapan ‘’Partidaşınız’’ Hasan Küçük, bile sizin için ‘Küçük’ ama halkı bilgilendirme açısından ‘Büyük’ olan “utanç duyuyorum” cümlesini sarf etti. Sn. Töre gemi su almaya başlayınca gemiyi ilk fareler terk edermiş. Galiba UBP Transatlantiği su almaya başladı ne dersiniz?

**

Sn. Erhan Arıklı, bir ropertajınızda Mahşerin 3 Atlısı diye nitelendirilen hükümetinizde herşeyin süt liman olmadığını ve zaman zaman tartışmaların yaşandığını dile getirdiniz. UBP Kurultayını beklediğinizi ve kurultay sonrasında sıkıntı yaşanacaksa çek fişi, bitir işi durumunu yaşayabileceğinizi ima ettiniz. Başkan, sizin Mars’a gitme hesaplarınıza androş (Takoz) koymaya çalıştıkları için tartışma yaşandığını sanmam.Çünkü UBP ile yatağa girilecekse ağız, burun kulak dahil tüm deliklerin kapatılması gerektiğini bilenlerdeniz.  Osmanlıda kimseye borç takamıyordun Mesela, sikke sikke (Yanlış anlaşılmasın osmanlı parası) ile  ödüyodun. Sanırım sizin hükümette girmeniz sonrasında sizin onlara borçlu olduğunuzu sanıp, borcu sikke sikke (Osmanlı parası) ile ödetmeye çalışıyorlar.

**

Sn. Nazım Çavuşoğlu twist oynarken çekilen videonuzu izleme şansını yakaladım. Tek kelime ile muhteşemdi. Okullardaki tuvalet kağıdı out,  twist in oldu. Siz Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, “Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim” demesine aldırmayın.Selma Eylem hocanımın okullarda müdür, öğretmen eksik eğitim diyerek eylem yapmasına boş verin tırıs gitsin. Siz Ankara yollarını arşınlarken, Tarikatların binalarında, çocukların  kulak tırmalayan sesleri için kulaklarınıza pamuk koyun. Sn. Twist Kralı, Sim kartı bile 3’ncü denemeden sonra kendini kilitliyor. Biz 20 senedir bizi kilitleyenleri nedense bir türlü sandıkta kilitleyemiyoruz.

**

Sn. Kasım Kuni, Adalet mülkün temelidir. Bu temeli sağlamlaştıran ve koruyan da Emniyet güçleri yani Polislerdir dediler İnandık. Kar Tanrı’nın kirli dünyayı temiz gösterme şeklidir dediler ona da inandık. Ama Tatlısu “Minia Kıbrıs” bölgesinde Orman Dairesine ait bir araziye, yasa dışı yapılan bir binanın PGM’nin üst düzey bir polis komutanına ait olduğunu duyunca, Ekvator’da çıkan ve İngiltere’yi bile ısıtan Golf Stream sıcak su akıntısının yarattığı El nino bile bizi bu kadar terletmedi. . Grönland’dan çıkan Labrador soğuk su aktıntısının yarattığı La Nina bile bizi bu denli üşütmedi.  Geçtim Mağusa Kaymakamlığı tarafından mühürlenen binanın “yukarıdan” gelen talimatla mührün sökülmesine ve binaya güneş panelleri bile takılmasına sinirlenen Adalet abla öfkeden kalp krizi geçirdi. Yoğun bakımda canı ile cebelleşiyor.

**

Sn. Selma Eylem, Allah aşkına  çocuklara dinin ulvi değerlerini aşılamak için gecesini gündüzüne katan, birisine fazla yükleniyorsunuz. Tamam birisi zenginliğin, malın mülkün ve makamın emanet olup asıl insanlığın kalıcı olduğunu unutmuş olabilir. İncir çekirdeğini doldurmayan bu kadarcık hata için Twist Kralına, pardon İmam efendiye  “3 müdür, 23 müdür muavini, 18 öğretmen eksik İstifa etmek erdemdir. Sayın Bakan, derhal istifa edin deyip kalbini kırdınız. Ya size inanıp istifa ederse halimiz nice olur dersiniz?. Mesele Okullarda müdür, Müdür Muavini ve öğretmen kalmaması değil. Mesele Twist krallığı ile Tarikatların binalarında çocuklara dinin ulvi değerlerini aşılamaktır. Buda Anagiller Familyasına mensup ‘Yes Sir ‘ derneği üyesi Twist Kralı ile olur

**

Sn. Hasan Sadıkoğlu, düzenlediğiniz BAL Festivalinin umulandan daha güzel geçtiği kanaatindeyim. Bal demekle ağzın tatlanmayacağını, muk götüren İskele long beach’e bakarken sanırım öğrendiniz. Bal Festivalini yaparken, muk kokusunu da ballın üstüne konulan sos olarak kullandığınızı sanmam. Verdiğiniz izinler ile yapılan villa, gökdelen ve Kanalizasyon olmadığı İçin tüm binaların mukları denize akıyor, akarken de Long Beach sahilinde olduğu gibi muhteşem bir görüntü ile  mis gibi kokular etrafı sarıyor. Haaaa unutmadan söyleyeyim bölgede 4 dönüm bir evlek boş arazi ile sahil şeridinde yarım kilometrelik boş bir arazi kalmış. Onlara da 14 katlı bina yapımı için izin verseniz diyorum. Başkan, sen milletin böyle suskun olduğuna ve suskun durduğuma bakma, dağlarında sesi çıkmaz unutma!

**

Sn. Ahmet Savaşan,  Muhalefete atıfta bulunarak,  Okulda sıva düştü diyorlar, halkı sokağa döküyorlar” okulda sıva düştü diye kıyamet koparmak  kolaycılıktır. Muhalefetin fikir ürettiğini ama aslolan şeyin siyasi irade olduğunu muhalefette fikir var sonuç yok dediniz. Sn. Savaşan, fikir her işin başıdır doğru. Muhalefette fikir var ama fikirler sizin siyasi iradenize takılıyor. Mesele okullarda düşen sıvalar değil. Mesele müdür, öğretmen ve çocukların hijyen için kullanacakları tuvalet kağıtları da değil. Mesele gücü görünce ben yaparım olur mantığı ile ne yasa nede yasacık tanıyan iktidarın yasa dışı istihdam ile arazi dağıtımları da değil. Mesele öğretmenin ve muhalefetin fikirleri ile yön verilecek eğitimin çocuklarımızın iyi yetişmesine neden olmasıdır.

**

Sn. İrfan Tansel Demir, İstatistik Kurumu Başkanı olarak çalışmanızın hayranıyız. Yalnız biz değil hükümetteki ustalarınızda kılı kırk yararak yaptığınız hesapların hayranıdır. Çözümü zor çok bilinmeyenli bir denklemi andıran Hayat Pahalılığı rakamlarını nasıl tespit edebiliyorsunuz şaştık. Mesela Türkiye’de ilgili ayın hayat pahalılığı 4.6 çıkarken, herşeyin Türkiye’den geldiği KKTC’de, malın üzerine gümrük, navlun, toptancı ve market karı konulduktan sonra raflara konan mal ile yükselen fiyatlara rağmen bizde nasıl 3.6 çıkar anlayamadık. Sn. İrfan Tansel Demir yemeyin bizi. Bu halk ustalarına şirin gözükmeye çalışanların varlığıyla var olmadı. Koltuğu korumak için yanlış hesaplama yapanlar ile Yok olup eksilmeyiz.

**

Sn. Devrim Barçın,Tepebaşında gençlere sosyal konut arsası olarak verilmesi için ayrılan alanın, Bakanlar Kurulu kararı ile  İmam Lojmanı yapılması için Vakıflara İdaresine verildiğini belirttin. Sevgili Devrim, gençlere ev yapmaları için o arazi verilse para lazım. Evlenmeleri için kız gerekir. Düğün dernek derken al başına belayı.  İmam lojmanında Allah’a  bu gençler için dua edecek sorunlar şak diye çözülecek. Bak Devrim,  biz  tatlı tatlı yağan yağmurdan kaçalım dedik, deli gibi yağan zam yağmurları ile hortum yaratan  fırtınamsı bir havaya tutulduk. Bunların sistem dedikleri sistemsizlikten kurtulmak için uzay çağından, cilalı taş devrine dönmek istiyorum. Gir mağraya, ne kredi kartı derdi nede bakkal. Yak ateşi otur.

**

Sn. Ayşemden Akın,Sn. Emine Yüksel, birilerinin nasırına fena basmaya başladınız. Kızlar nasırına basmayı geçtim bunların kafalarını Bugün gazetesi topuzu ile çok kötü yardınız. Nasırına bastıklarınız, kafalarına topuz ile vurduklarınız auvvvv diye bağırmıyor, yandım anam diye avaz avaz çığlık atıyor. Adamların yutmaya çalıştıklarını ‘Gurguralarında ‘ bırakırken, defterlerini de dürüyorsunuz. Vallahi iyi de yapıyorsunuz. Ama bugün seçme seçilme hakkı kazanan gençlerimiz mahallede pirili ve lingiri oynarken, Ünal abim, Nazım amcam gibi siyasetçilerimiz mecliste dirsek çürütüyordu. Dirsek çürürken beden de çürüdü. Sevgili Ayşemden, Sevgili Emine bazı siyasiler cips paketi gibi %70i havadır.  “Tegavüt”e çıkartmadıysak sahtekarlardan ve rüşvetcilerden hesap sormadıysak suç sanırım biz halktadır.