Sahibine MesajlarKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 03:03

Sahibine Mesajlar

Sahibine Mesajlar
Son Güncelleme :

03 Ocak 2024 - 12:41

Sn. Fuat Oktay, önünde yerlere kadar bel kırılarak secde durulan. Evet efendim ve peki efedimden manzumeler düzülen gözümüze çok büyük gözüken mübarek koltukta otururken, küçük dağları ben yaratım havası insanı erişilmez hissi veriyor. Sn Oktay, Mayınlar sakindir ta ki patlayana kadar, koltuk altınızdan kayınca, patlamalarından aslında koltuğun çok küçük olduğunu ve dev ayna sayesinde büyük olduklarını sanırız. Koltuk ‘Out’ olunca, patlamadan sessiz duran ‘Mayınlar’ büyük gürültüler ile patlamaya başladı. 50 Milyon dolar rüşvet iddiası ile ilk mayın patlayınca sanırım iddia yağmuru altında üşümeyesiniz diye bir köşede duran battaniyenin kıymetini de anlamış oldunuz.

**

Sn. Erhan Arıklı, T ve Kiralık araç izinlerini, gardaşı kızına, ablanın damadına, rahmetli abinin oğluna, geline, YDP milletvekili adayına ilçe başkanlarına, örgüt başkanları ile gençlik örgütü başkanı ile örgüt başkanlarının yanısıra YDP genel sekreterinin sekreterine golifa gibi dağıtman yeri göğü inletti. Sahi birden aklıma geldi. Ben babamın, dayısının damadının, eniştesinin kayınbiraderi vasıtası ile sizin ile akrabayız. Bir numaralı da YDP sempatizanıyım. Yakın akraba olmamızın yanısıra YDP gönüldaşı olmam nedeniyle, bana da 55 tanecik T izni vermemenize üzüldüm. Bu millet “Magarına Piliç” dururken ‘’Makarna Bulli’nin yüzüne bakmayacağınızı hala öğrenmedi.
**

Sn. Hakan Dinçyürek bayram değil seyran değil baldız bizi niye öptü diye düşünürken, birden Boşbakan’ın sizi öpmek istediğini ve Sağlık Bakanlığı koltuğundan alıp, mahalleye gönderme düşüncesinde olduğu yazılıp çizilmeye başlandı. Sn. Bakan, bizim Üst-El’in, fren kullanma alışkanlığı hastalık derecesindedir. Kim iyi işlere imza atmaya başlarsa ve vitez yükseltmeye başlarsa hemen ‘Stop’a basar. İzlem Altuğra tam gaz giderken stop’a basınca az daha sağlık arabası ‘Tumba’ oluyordu. Geldiniz dördüncü vitez beşinci vitez derken yine hastalığı nüksederek söylentilere göre ‘Stop’a basacakmış. Vallahi stop’a basma işi sırayladır. Eylül’deki Kurultay’da stopa basma sırasının size geleceğini unutmasın diyorum

**

Küçük Sahra Arıklı dedenin paylaşımından, artık çekilmez hale dönüşen trafikten ve uzun kuyruklardan bunaldığını öğrendik. Dedene, dede, bu memlekette otobüs yok, tren yok. Lazım sen, otobüs tren alasın” dedin. Ah be Sahra’cık dedenin otobüs ve trenler ile uğraşacak zamanı yok. O şimdi hısım akraba, gelindaş, partidaş oğuldaşlara ‘T’ izni dağıtmak ve Jübiter, Venüs ve en uzak gezegen Plutonu  incelemek için uçan daire almak için araştırmakla meşgul. Büyüdüğün zaman, koltuğa oturunca gölgesi büyüyen ve aile bireyleri ve partidaşlara bol keseden ülke değerlerini dağıtana değil, vatandaşı eşit tuttuğu için adam olana saygı duyulacağını öğreneceksin.

**

Sn. Redif Nurel ‘Pandoranın kutusunu’ bir açtın pir açtın. Pandoranın kutusu açılınca hayretten açılan ağzımı bir türlü kapatamıyorum. Kalkınma Bankasından almak istediğin kredinin verilmesine karşılık Başkan Yardımcısı olduğun DP’nin başkanı Fikri Ataoğlu ile DP Milletvekili Hasan Tosunoğlu’nun senden iki buçuk milyon Törkiş Lira istediğini söyledin. Redif abim, iki buçuk milyon nedir ki? Başından çevirip verseydin. Bak açıklamaların sonrasında dostlarının psikolojileri bozuldu. Psikolojidir bozulur düzelir. Ama Allah karakterlere zeval vermesin. Çırpınma boşuna be abim. Dostlarının o hançeri bir kere saplanınca, çıkarmaya kalktıkça iyice kalbine gömülür. Acısı fenadan dayanılmazlığa evrilir.

**

Sn. Olgun Amcaoğlu sana karda yürü izini belli etme, Ferari gibi görevinde son sürat git ama 1956 model DODGE gibi gittiğini göster demiştim. Mavro Beytambal galsın senin Üst-el makinesi magos etmiş. Aksona gardası kırıldım kırılıyorum diyen ve tekerlek rulemaları yendiği için yampuri yampuri giden gurrada arabaları sever. Koltuk severler derneği üyesi olduğu için heveslisi olmasalar bile koltuğunu yaptıkları ile göze girip tehdit edecekleri sevmez. Adın başkan adayları arasında telafuz edilince, fincacı katırlarını ürküttü. Aman dikkat et senin züccaciye dükkanın önündedirler. Gemi azıya almazlarsa yandı gülüm keten helva. Dağlar Mehmetali değil şangur şungur diyecek.

**

Sn. Doğukan Muezzinler, Ortaköy Camii İmamının, 45 dakika bar bar bağırdığını binini bir paraya sattığı laf salataları arasında ‘Yılbaşı kutlamak haram’ dediğini söyledin. Ayrıca şeriat mikrobunun ülkede kanser gibi yayılması sonrasında TC’deki cemaatlerin buradaki uzantılarının kültürümüze yaptığı saldırıya göz yumulduğunu belirttin. Ah be Doğukan, Bizim emiralangiller familyası yes sir kulübü üyeleri emme basma tulumba gibi kafa sallayıp bel bükmeleri nedeni ile  treni kaçırdık. Kaçırdığımız trenin, vapurun, dolmuşun arkasından telaş yapmanın artık gereği yok. Gözümüzden düşenin üstüne basacak kadar kör, sesimizi duymayacak kadar da sağır olana artık yeter diyerek yol verelim herşey düzelir.

**

Sn. Enver Karakaya, İsias davası benim, onun davası değil ‘’Ülkenin davası’dır. Şampiyon Meleklerimize kıyan para delisi, aç gözlü gürruh, yaptıklarının bedelini ödeyene kadar ülke insanının kalplerinin  hep beraber atacağını bilmesi gerekir. Sana okunacak dava hepsimize okunmuş demektir. Selen’in, Alp’in, Perihan’ın, Serin’in, Doruk’un,  İzcan’ın, Lavin ve diğer şampiyon meleklerimiz için bu kalpler atmaya devam edecek. Sevgili Enver, çıktığınız bu yolda sizin duruşunuz Adalet ablayı öldürecek olanları sindirdi. Hak ve hukuk timsali Hakkı dayının sinir ve öfkeden kalp krizi geçirmesini önledi. Vicdan abla ‘Vicdan’sız olanlara vicdanın önemini hatırlattı.  Dünyaya tek geldik tek gideriz. Bizi üç kuruşa satmaya çalışanlara  onları beleşe vereceğimizi gösterttiniz.

**

Sn. Metin Arhun, ben Arasta’nın ticaret mahallesinde para kasalarının üstünde büyüdüm. Asgari ücretin minimumda geçmesi için göz yaşları döktüm. Neron Roma’yı yakmış. Anasını satayım ben o asgari ücret için KKTC’yi yakarım sözünüzü dürüp büküp kağıt helva niyetine size yedirdiler. Ahmet Serdaroğlu ‘Lordlar kamarası ‘ mensubu Metin Arhun efendi o masaya gelirse ben o masayı yakarım diyor. Haaaa bu arada emekçi kesimi bestesi küfürlü hicaz, güftesi santurlu küfür makamında sizin için eser düzenlemiş diyorlar. Sn. Arhun, zam ve pahalılığın emekçide yarattığı yarayı görünce tuzluğu kapıp geldin. Ayşaba Hindi, hin oğlu hin olabilir ama “Gabaramang ya kel Fatma’nın” esası “Alina’dır” onun için hindi gabarmasın diyor.

**

Sn. Kudret Özersay, sosyal medyada yaptığın paylaşımda, baktığın zaman aman dağıtımı yapan efendilere göre aman çok büyük olmayan ve  miniminnacık bir görüntü yansıtan T izinlerinin ADİL verilip verilmediğini soruyorsun. İlahi hocam, Adil amcanın öldüğünden herhalde haberin yok. Adil amca verilen ‘T’ izinlerinin listesine göz atarken, sinir ve öfkeden kalp krizi geçirdi. Sonra bu işi bu kadar büyütmeye ne gerek var hocam. Bu arkadaşların bir araya gelmesi  deveyi avurdu ile höpürdetmek için değilmi? Vallahi, gözümüzün içine baka baka, adam gibi deveyi havurdu ile götürene benim sözüm yok. Ancak bunlara verip veriştirdikten sonra seçim zamanı bir defacık daha oy vereyim diyerek kıvıranlara para takarım.

**

Sn. Cemil Önal, Allah rahmetini eksik etmesin rahmetli Halil Falyalı’nın bir zamanlar muhasebe işlerini yapıyordun. Yani muhasebesinin inciciğini gıncıcığını biliyordun. Yanılmıyorsam şimdi Hollanda’da tutuklusun. Birden Si bemolden, Majöre geçerek büyük harflerle, Özge Falyalı’nın mallarına el konullmaması ve ve hakkındaki davaların kapatılması için Fuat Oktay’a 50 milyon rüşvet verdiği iddiasında bulundunuz. Aman haa ne sen söyledin nede biz duyduk. Koskoca, TC eski Cumhurbaşkan yardımcısı Fuat Oktay hiç öyle şey yaparmı? Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorsun ama o duman T izinleri ile Redif Nurel’in yaktığı ateşin dumanı. Vallahi bu aralık ufak olduğunu sandığımız ateşler yangına dönüştü. Duman griden siyaha bürünerek gökyüzünü kapladı.

**

Sn. Katip Demir, bir ayağını yerden kaldırırken, diğer ayağını köpeğin kaptığı, ‘Tembel Hasan’ın dersanelerinde eğitim gördükleri için dütlerini koltuktan kaldırmayan bazı belediye başkanlarının aksine sen 4-5 belediye başkanı ile görevinin hakkını vermeye çalışıyorsun. 10. Cittaslow etkinliğinde gösterttiğin performans sana sempati duymayanların bile şapka çıkartmasına neden oldu.  Yeniboğaziçi Belediyesi Başkanı olunca sayende, Sıcak bir tebessümün, insanlara ve çevreye güzel bir yaklaşımın nasıl da güzel bir ikram olduğunu anladık