Sahibine MesajlarKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 02:24

Sahibine Mesajlar

Sahibine Mesajlar
Son Güncelleme :

15 Ocak 2024 - 11:05

Sn. Ersin Tatar, Toros’larda sabah fotoğraflarınız gözlerimizdeki pası silerken, kıynıkları temizlenmeden geçirilen zam kazıkları sis perdesi gibi Toros’ların çiçek ve böceğini engelledi. Toros’ların üzerindeki sis dağılıp  Toros’lardan KKTC’ye kuş bakışı bir görüş atınca Babadan oğluna yada kızına miras kalan devlet makamlarına yandaş atamalara devam denildiğini görüyoruz. Yontulmuş gazzıkları eşelediğiniz zaman tek devlet, tek millet nutuklarının sahibi baş milliyetçilerin ‘Lilliyetçiliğe’ dönüştüğünü görürken, sürünengiller sülalesine mensup halkın zam kazıkları nedeniyle tek biber,tek hıyar tek domates ve tek patlıcan devrine evriliğine tanık oluyoruz. Ama olsun, sürüngeller sülalesi varsın sürünsün maksat Toros’ları sis basmasın Milliyetçilerimizin ‘LİLLİ’Lerine zeval gelmesin.

**

Sn. Ünal Üstel TC Cumhurbaşkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın KKTC’ye indiği ve ayağının tozu ile yapılan basın toplantısında, yapılan konuşmalara tanık olduk. Cevdet Yılmaz’ın konuşması son model Ferari gibi akıp giderken, sizinki sparkı (Buji) yağlanan 1956 model Dodge gibi tekleye tekleye gitti. İlkokul  3’ncü sınıfta okuyan Mübeccel Teyzenin torunu Sezgincik kıs kıs gülerken buda kim ben bundan daha iyi okurum dedi. Lastiği patlak tomofil gibi konuşmanızın da yampuri yampuri devam ettiğini gördük. Sn. Başbakan lütfen siz sparkları yağlanan tomofil gibi tekleyerek konuşacağınıza ya konuşmanızı bir banda kaydedip orada dinletin, yada yerinize Müsteşarınız Hüseyin cahitoğlu konuşsun. Ve bizi buram buram ter içinde bırakmaktan kurtarın

**

Sn. Fikri Ataoğlu mahşerin 3 atlısı olarak, ekonomik paketi sunmaya çalıştınız. Mahşerin 3 atlısının ipi ile kuyuya inilmez derlerdi. Doğru inilmez,ama nedense halk olarak bizler bunu hep kuyunun dibinde öğrendik. Yahu bu filmi biz geçen yılın başında da görmüştük. Filmin esas oğlanı, Jujuistan Cumhuriyeti başkanı Üstün-el, yardımcı oyuncular çalım üstadı Fikro Ataroğlu ve KKTC Bol Kepçe Lokantası sahibi Erhun Çarıksız. Senarist ayni. Rejisörde ayni. Geçen sene de esenlendirme adına şunu yapacağız bunu yapacağız derken, millet bankaların duvarına çarptı. Kaporta darmadağın oldu. Bankalar birine senin kefilliğin var. Diğerine borcuna karşılık 4 katı ipoteğin yok diyerek Allah bize bize size demişlerdi. Maymuna fes giydirmişler kendini alim sanıp herkesi kafir ilan etmiş. Bizde maymun çok ama fes yetiştiremiyoruz.

**

Sn. Erhan Arıklı, tek devlet, tek bayrak sloganının yanısıra, Milliyetçiliğin ferinşahı vatan millet sakarya nurlu ufuklar şiirinin yazarı olarak, at binenin kılıç kuşananın felsefesinin kurucularından olduğunuzu ispat etmeye gerek yoktu.  Ayşaba balıklar yem ile insanlar vatan, millet nurlu ufuklar yeminleri ile aldatılır unutma derdi. Unutmadım.Sahi ama Sabancı ve Koç Holdingin serveti ile yarışan Mini minnacık servetiniz ve mal varlığınızı diline dolayanlara neden bir yemin yapıştırmadınız. Nurlu ufuklar şiirinden bir buklecik neden sallamadınız. Tam da Ay ve Samanyolu gezegenlerine yolculuk hazırlığını yaptığınızı açıklayacağınız sırada bu size yapılırmı? Sn. Arıklı, ünlü düşünürler, bir erkeğin en lezetli yeri başının etidir. Kadınlar yanılıyor olamaz der. Tamam da cebini boşaltanların bazı siyasiler olduğunu neden söylemediler.

**

Sn.  Hasan Taçoy halkın UBP içinde bir değişim beklentisi içinde olduğunu ve “Sessiz çoğunluğun ‘’ kurultay tarihinin belirlenmesini beklediğini söylediniz. UBP’den demokratik ilkelerin kabullenerek değişimin  yaşanması gerektiğine vurgu yaptınız. İlahi Hasan’ım, demokratik ilkeler içerisinde Ahmet Kaşif’e ve Faiz Sucuoğlu’na yapılanlar hala daha hafızamızdadır.Demokratik ilkeler içerisinde sana da yapılmasını beklemelisin. Başbakanlık mahallesinde büyüdük. Tek koltuk için arkadan itmeli önden çekmeli torpil ile savaş verirken bölge bölge gezerek o koltuk için çok dil döktük..Neron Roma’yı yakmış. Anasını satayım biz o koltuk  için Taçoy’ları, Sucuoğlu’larını, Sunat Atunları hatta KKTC’yi yakarız diyenlere ben ağzımla sövmüyorum Ama bir yerim ile  küfür edercesine gürültülü şekilde gülüyorum.

 **

Sn. Kudret Özersay, yenen naneleri bir bir ortaya dökerek bakanlarımızın huzurunu kaçırıyorsun. Zenginliği ifade etmek istediğimizde ‘Karun’ kadar zengin deriz ya, bazı arkadaşların o ‘Karun’u bile kıskandıracak ‘Mini minnacık ‘ servetleri ile ilgili yedikleri naneleri söyleyelim ama Koç ve Sabancı Holding’i servetleri ile kıskandırdıklarını söylemeyelim. Bunları Maliyeye beyan edip etmediklerini ve gelirlerini verip vermediklerini sormayalım. Yapmadıkları şey için mahcup olurlar hocam. Allah bile tebliğatı Peygamber’e, ölümü Azrail’e, Vahiyi Cebrail’e, Kıyameti İsrafil’e doğayı Mikail’e verirken biz bütün yetkileri tek adama vermedikten sonra yenen nanelerin cezasını çekiyoruz.

**

Sn. Hüseyin Paşa sanırım yönetim olarak muhterem mıçlarınız için 1 milyon ödeyerek aldığınız WC’ler yıprandı. Döviz çok yükseldiği için fiyatları katlanan WC’leri almak için sanırım faturalara zam şart. Bu elektrik kurumunun uzayıp giden tren yolları gibi borçları ne itti, ne de bitti. Borcu borç ile kapatmanın matematiksel ve ekonomik olarak hiçbir açıklaması olamaz diyenlerin yanısıra böylesi bir yolu, ancak “acizler” çare olarak görebilir diyenlerde var. Bazı insanımız ise gibi evlatları işe alındıktan sonra kütleşen ve kesme işlevini kaybeden El – Sen gibi değil, keskin cam gibi olacaksın Sebastian. Kıranı keseceksin diyor. Sizler faturalarınız ile halkı kesme yerine zam kazıkları ile şişlerken, istermisiniz, Halk cam olup özelleştirme isteyenlerin yanına geçip sizi kessin Sebastian.

**

Sn. Mine Atlı, TDP’nin başına geçtikten sonra yaptıklarınız ile hah, TDP’ye kadın eli değdi, odalar mis gibi kokmaya, vitrini pırıl pırıl ve ‘Al Benisi’ ile hayran bırakmaya   başladı. Tam güvercin kanatlanıp gökyüzüne doğru kanat çırpıp yükselmeye başlarken, siz kalktınız ve ‘Oynamam ‘ dediniz. Rahmetli annem hayatta çıkılan yolda tam anlamı ile kimseye güvenme Unutma, beyaz gülün bile gölgesi siyahtır derdi. Galiba bu noktada rahmetliyi haklı çıkarttınız.

**

Sn. Ayer Yarkıner, KKTC’nin bir zamanlar kalesi denilen ancak yeteneksiz eller elinde surları yıkılan ve harabe haline gelen kaleye dönüşen. Kanatları kesilen kuş gibi uçma yeteneğini kaybeden, pençeleri koparıldığı için tutunamayan, ancak gagası hala daha sağlam olduğu için yeme fonksiyonunu kaybetmeyen  Kıb-Tek’in 1 Milyar borçlanmasına birçok insan gibi tepki gösterttiniz. Yahu bırakın borcu, ‘Kıb-tek’in vahşi Kalecik sözleşmesine rağmen borcu değil, 100 milyonlarca alacağı var diyerek AKSA’ya borcu var diye borçlandıranlara “Utanmıyor musunuz?” diye sordunuz. Ah Ayer başkanım, bazıları utanmadan 1 Milyon yıl evvel doğdu. O Yenirmi içilirmi diye soruyorlar. Sn. Yarkıner, Ezan okunan ülkede Yılbaşı telaşı niye var diye soruyorlar. Ama ezan okunan ülkede hırsızlık niye var diye sormuyorlar. Ne dersiniz?

**

Sn. Osman Can KKTC For Ever, kara para cehennemine döndü. Vekiller azıttıkça azıtıyor. Ayşegül Baybarsın Avukat eşi Emre Kadri Mrk Budlerin kara paralarını aklar CTP Milletvekili Fazilet Özdenefenin Avukat eşi Akan Kürşat Uyuşturucu baronu garry Robun kara paralarını akladığı için İtalyada İnterpol tarafından tutuklanır. Erhan Arıklı anlaşılamaz bir şekilde mal varlığını katlıyor dediniz. Sn. Can, Derviş’e deve türkü söylermi diye sormuşlar.Derviş dinleyecek eşek bulursa gazel bile okur demiş. Bizler Gazelhanların  ‘Gazel’lerini  dinlemekten anamız ağlarken babamız  gözyaşlarına boğuluyor.