Şahiner ''Yakıt bitti denilerek doğrudan alım yapacaklar''Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2022 - 07:07

Şahiner ”Yakıt bitti denilerek doğrudan alım yapacaklar”

Şahiner ”Yakıt bitti denilerek doğrudan alım yapacaklar”
Son Güncelleme :

27 Ekim 2022 - 12:42

CTP Milletvekili Salahi Şahiner yaptığı açıklamada, “KIBTEK’in üzerine çullanmış organize çete, gözümüzün içine baka baka halkı aptal yerine koyarak yine başka bir soyguna kapı aralıyor” dedi.

Şahiner Senaryo aynı, “Yakıt bitti, İçkale yetiş” diyerek doğrudan alım yapacaklar ifadesinde bulundu.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi ŞahinerKıbrıs Türk Elektrik Kurumu‘na (Kıb-tek) 13 dolara yakıt getireceğini belirten firmanın yakıt getirmekten vazgeçtiği sırada, sürekli doğrudan alım yapıla “İçkale” adlı firmanın da üç gün öncesinden Rusya’dan yüklediği yakıtla bekletildiğine işaret etti.

Şahiner: Nasıl organize işler bunlar?

Salahi Şahiner Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , kurumda “göstermelik” ihaleye çıkıldığını, ne ilginçtir ki 13 dolara yakıt getireceği teklifini veren ve Yönetim Kurulu Başkanı tarafından 1 milyon dolar teminat verdiği yalanı söylenen firmanın, “çark ederek” yakıtı getiremeyeceğini söylediğini belirtti.

RUSYADAN YÜKLENEN YAKIT BEKLETİLİYOR

Şahiner, “Yine ne ilginçtir ki, bu gelişmeyle birlikte İçkale firması, üç gün öncesinden Rusya’dan yüklediği yakıt ile birlikte bekletiliyor. Kurum üzerinde hangi oyunlar oynanıyor ve kimler bu oyunlara alet oluyor? Nasıl organize işler bunlar?” diye sordu.

“Senaryo aynı: ‘Yakıt bitti, İçkale yetiş’ diyecekler

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kıb-tek’in üzerine çullanmış organize çetenin halkı gözünün içine baka baka halkı aptal yerine koyarak yine başka bir soyguna kapı araladığını, mantığın aynı şekilde “Yakıt bitti, İçkale yetiş” şeklinde kurgulandığını kaydeden Şahiner, KKTC devletinin hükümet yetkililerinin koltuk ve makam uğruna hatta “vurgun” aşkına bu soyguna ortak olduğunu, birilerinin cebine oluk oluk para akıtmak için usta oyunculara taş çıkartacak bir performansla rol kestiğini belirtti.

PEŞKEŞ İÇİN BAZI EVRAKLAR ZORUNLU OLMAKTAN ÇIKARTILDI

Şahiner, “13 dolara yakıt getirmekle övünen hükümet yetkilileri, teknolojinin arşa çıktığı bu yüzyılda, yine ‘akaryakıtımız yok’ bahanesinin arkasına saklanarak ülkeyi karanlığa gömmek üzere. Kıb-tek’te şu anda 7 günlük yakıt kaldı. Uzun süreli elektrik kesintilerinin sebebi, yakıtı tasarruflu kullanmak için mi? İşte hükümetinizin yakıt ihalesini birilerine peşkeş çekmek için zorunlu evrak olmaktan çıkardığınız ‘rafineri opsiyon belgesi’, ‘gemi opsiyon belgesi’ gibi evrakların gerekliliği tam da bu” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN