Sarı Akrep soktu hayatını kaybettiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

8 Aralık 2022 - 17:22

Sarı Akrep soktu hayatını kaybetti

Son Güncelleme :

02 Kasım 2022 - 17:07

Sarı Akrep soktu hayatını kaybetti

Sarı akrep sokan çocuk 7 kez kalp krizi geçirdi hayatını kaybetti.

Brezilya’nın Sao Paulo eyaletinde sarı akrep olarak bilinen dünyadaki en tehlikeli akreplerden biri 7 yaşındaki çocuğun 7 kez kalp krizi geçirmesine neden oldu, durumu ağırlaşan çocuk hayatını kaybetti.

Sarı akrep sokan çocuk 7 kez kalp krizi geçirdi hayatını kaybetti
Brezilya’nın Sao Paulo eyaletindeki Anhembi kentinde yaşayan 7 yaşındaki Luiz Miguel Furtado Barbosa, geçtiğimiz pazar günü ailesiyle beraber tatile gitmek için ayakkabılarını giyip evden çıkacağı esnada başına korkunç bir olay geldi. Dünyadaki en tehlikeli akreplerden biri olan ‘sarı akrep‘ Luiz’i soktu. Oğlunun çığlığıyla irkilen anne Angelita Proença Furtado, “Ayakkabısını giyer giymez büyük bir acıyla çığlık attı. Etrafa bakındıktan sonra onu neyin soktuğunu bulamadık. Fakat bacağı kızarmaya başladı ve acısının artığını belirtti” dedi.

ÖNCE 4 ARDINDAN 3 KALP KRİZİ DAHA!

Olayın üzerinden 5 dakika geçtikten sonra eşi Erdaldo Barbosa ile evde çocuklarını sokan sarı akrebi gördüklerini ifade eden anne, çocuklarını panzehir bulunabileceğini düşündükleri bir hastaneye götürdü. Pediatri servisinde tedavisine başlanılan küçük çocuk o esnada 4 kez kalp krizi geçirdi. Ertesi gün, kendine gelen ve annesiyle konuşan Barbosa’nın durumu daha sonra ağırlaştı. 3 kez daha kalp krizi geçiren çocuk, 25 Ekim Salı günü hayatını kaybetti.

SARI AKREP SOKMASI VAKALARINDA ARTIŞ VAR

Anhembi kent konseyi, küçük çocuğun hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medya hesabından yayınladığı taziye mesajında kentte 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

Brezilya’da akrep sokması nedeniyle sık sık ölümler yaşanıyor. Brezilya Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 2000 yılından beri sarı akrep sokması vakaları artışa geçti. Ülkede 2000 yılında 12 bin, 2018’de ise 156 bin akrep sokması vakası kaydedildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.