Selma Eylem “İstifa etmek erdemdir Sayın Bakan, derhal istifa edin!”Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 16:16

Selma Eylem “İstifa etmek erdemdir Sayın Bakan, derhal istifa edin!”

Selma Eylem “İstifa etmek erdemdir Sayın Bakan, derhal istifa edin!”
Son Güncelleme :

09 Kasım 2023 - 14:46

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, okullarda eksik kadrolar nedeniyle yüzlerce ders boş geçerken, Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu‘nun “tam gün eğitim yapıyoruz” iddiasını ortaya attığını söyleyerek, Çavuşoğlu’nu bir kez daha istifaya çağırdı

Eylem: Yüzlerce ders boş geçiyor

Sendika adına yazılı açıklama yapan Eylem, okulların açıldığı 19 Eylül tarihinden bugüne hala daha eksik kadrolar (3 Müdür, 23 Müdür Muavini, 18 Öğretmen) yüzünden birçok dersin boş geçtiğini söyleyerek, Eğitim Bakanlığı’nın ise ‘tam gün eğitim’ yapıyoruz diyerek içi boş bir iddiayı ortaya attığını kaydetti.

Eylem sendika adına Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na şu soruları yöneltti;

-Sayın Bakan, tamamlamadığınız kadrolarla yüzlerce ders boş geçerken ve nitelik umurunuzda değilken eğitimin süresini tartıştırıp dayatmak hangi amaca hizmet ediyor?

-Neden Fransızca, Almanca, Yunanca, Rehberlik ve Özel Eğitim öğretmeni branşlarında kısıtlamaya gidiyorsunuz? Gizli ajandanız mı var?

-Gerekli ve yeterli bütçe ayırıp, altyapı, donanım, kadro ve eğitimin içeriğiyle niteliğini artırmak, geliştirmek ve sağlıklı, güvenli eğitim ortamları yaratmak yerine neden kaos yaratıyorsunuz?

“İstifa etmek erdemdir Sayın Bakan! Derhal istifa edin!”

Eylem şöyle devam etti;

“Koltuk sevdanız nedeniyle aldığınız talimatı yerine getirmeye çalışıyor öğretmene, sendikasına düşmanca saldırıyor yasa dışı, ben yaparım olur zihniyetiyle hareket ediyor ve eğitimi gericileştirerek çocuklarımıza, toplumumuzun geleceğine zarar veriyor, çocuklarımızı aç, tehlikede ve konteynerde kalmaya, mağdur olmaya mahkum ediyorsunuz. İstifa etmek erdemdir Sayın Bakan! Derhal istifa edin!