Son dakika: 15 bin yeni öğretmen ataması ne vakit yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

9 Aralık 2023 - 09:19

Son dakika: 15 bin yeni öğretmen ataması ne vakit yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını bildirdi. Erdoğan …

Son dakika: 15 bin yeni öğretmen ataması ne vakit yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!
Son Güncelleme :

09 Eylül 2021 - 7:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını bildirdi.

Erdoğan açıklamasında, “Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Güzel olsun.” dedi.

Bu gelişmenin akabinde öğrencilerine kavuşmak isteyen öğretmen adayları, 15 bin öğretmen atamasının ayrıntıları hakkında araştırmalarına başladı.

Peki 15 bin yeni öğretmen ataması ne vakit yapılacak? İşte ayrıntılar…

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE VAKİT YAPILACAK, AYRINTILAR AŞİKÂR OLDU MU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim topluluğumuza çok değerli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. İyi olsun.” tabirlerine yer verdi.

Lakin 15 bin öğretmen atamasının ne vakit yapılacağı şimdi belirli olmadı. Ayrıntılar gelince haberimize eklenecektir.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “2021 yılı Öğretmen Atama Töreni”ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Biraz sonra atanacak öğretmenlerimizle birlikte okullarımızda vazife yapan öğretmen sayımız 1 milyon 137 bini bulacaktır.” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıyeten, Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok uygunlaştıran ülkenin Türkiye olduğunu bildirmişti.

Kıbrıs Haber