Son Dakika: Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun el hareketine sert reaksiyon: Edepsiz, ahlaksız!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

26 Eylül 2023 - 04:39

Son Dakika: Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun el hareketine sert reaksiyon: Edepsiz, ahlaksız!

Son Dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, ortalarında Kanal 7 Dış Haberler Müdürü ve Haber7 …

Son Dakika: Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun el hareketine sert reaksiyon: Edepsiz, ahlaksız!
Son Güncelleme :

08 Aralık 2021 - 16:32

Son Dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, ortalarında Kanal 7 Dış Haberler Müdürü ve Haber7 Müellifi Taha Dağlı’nın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

“BU EDEPSİZ MİLLETİN MECLİS’İNDE NASIL EL KOL HAREKETİ YAPMA YÜREĞİ GÖSTERİR!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, siyasette daima düzey ve üslup daveti yapıyorken, bu türlü bir hareket yapıyor olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?”sorusuna sert lisanla karşılık verdi: 

“Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclisinde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları… Sen zati kasetle geldin. Kasetle gelen bir adam olarak artık yerini bu biçimde mi koruyacaksın? Bu millet bu tıp ahlaksızlara, bu türlü bir yolu “hadi yürü” demez. Ona öbür türlü “yürü” der. O ne kadar bu türlü yaparsa yapsın, biz birebir lisanla ona karşılık vermeyiz. Zira biz iktidar olarak, onun üzere edepsiz, ahlaksız bir yapıya, bir karaktere sahip değiliz.”

“ÇOK ZAVALLI BU ADAM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Selahattin Demirtaş, cezaevinden “Muhalefet birleşip bir miting yapmalı” dedi. Bunun üzerine CHP ve YETERLİ Parti de miting yapmaya karar verdiler. Demirtaş’ın bu davetini nasıl değerlendiriyorsunuz? Siz de Siirt’teydiniz. Meydanların lisanı ne anlatıyor?”sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Meydanların lisanı bana “AK iktidar, ak günlere yürüyüşünü motamot devam ettirsin” diyor. Geçen gün çok rahatsız olmuş Bay Kemal. Biz Siirt’te köprü, baraj, fabrika ve başka projelerin toplu açılış merasimini yaptık. Siirt’teki o meydan yıllar evvel bana cezaevi yolunu göstermişti. Biz oradan cezaevine yürümüştük. Ancak o gün baktım ki Siirt’te o meydan neredeyse iki katı dolu. Birebir anda bu beyefendi de Mersin’deydi. Ancak tabi Siirt, Mersin’den daha kalabalıktı. Oradan bize bir laf attı; “Herhalde bu sayısı TÜİK’ten aldı” dedi. Çok zavallı bu adam. TÜİK neyle uğraşır, Emniyet neyle uğraşır, bundan da haberi yok. Emniyet’ten aldığımız sayılarla Siirt’teki iştirakin Mersin’e nazaran daha yüksek olduğunu öğrenmiş olduk. Kıskanma, çalış senin de olur. Biz çalışıyoruz, bunun sonucunda de Siirt’te elhamdülillah meydanlar tıklım tıklım doluyor. Halbuki ondan evvelkileri de takip etmiş olsa; Mersin’e biz de gittik, Mersin’de nasıl bir iştirak olduğunu öğrenirdi. Ancak tabi takip edemiyor zavallı. Birebir formda Adana’yı bir takip et bakalım, neredeydik, nasıl oldu… Bundan sonraki süreçte de bunlar birebir biçimde evelallah devam ediyor, devam edecek. Hiç kaygımız yok. Meydanların lisanı şu anda çok çok olumlu bir biçimde gelişiyor. Bundan sonraki süreçte de bu türlü gelişecek. Yağmur, çamur demeden evelallah meydanlar bizimle hemhal oluyor, bizimle bütünleşiyor.”

“AVRUPA BİRLİĞİ’NİN KARARINI TANIMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osman Kavala ve Demirtaş hakkında sorulan soruya ise,“Buna yorum yapmaya gerek yok ki. Biz, Avrupa Birliği’nin Kavala’yla, Demirtaş’la, şununla, bununla ilgili aldığı kararları tanımıyoruz. Olay bu kadar kolay. Yok farz ediyoruz. Bizim indimizde bunlar yok kararındadır. Bunları kaç kere açıkladık. İster anlasınlar ister anlamasınlar. Bizim yargımızın vermiş olduğu kararın üzerinde biz, Avrupa Birliği kararı tanımıyoruz. Ne biliyorlarsa onu yapsınlar.” karşılığını verdi. 

“YENİ ANAYASADA MEVCUT DURUMU DAHA ADİL POZİSYONA GETİRECEĞİZ”

Son olarak, Siyasi partiler ve seçim yasası ile Yeni anayasa çalışmalarınız uzunca bir müddettir devam ediyor. Bilhassa seçim yasasında seçim barajı da dahil olmak üzere birçok hususta İttifak ortağınız MHP ile anlaştığınız söylenmişti. Ne vakit kamuoyuna açıklanacak noktaya gelir? sorusunu yanıtlayan Erdoğan, “Bununla ilgili Cumhur İttifakı olarak yapılmış bir çalışma var. Bu çalışmaya bizim taraftan Hayati Beyefendi riyasetinde bir takım, MHP tarafından da Feti Beyefendi riyasetinde bir takım katıldı. Bu çalışmaların sonucunu paylaşıp adımı atacağız. Mevcut durumu inşallah daha adil bir pozisyona getireceğiz.” dedi. 

KAYNAK: HABER7

Kıbrıs Haber