Son dakika: Lider Erdoğan'dan öğretmenlere müjde: TBMM'ye sunuldu!Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 18:45

Son dakika: Lider Erdoğan’dan öğretmenlere müjde: TBMM’ye sunuldu!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek …

Son Güncelleme :

29 Aralık 2021 - 22:58

Son dakika: Lider Erdoğan’dan öğretmenlere müjde: TBMM’ye sunuldu!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum… Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifimiz TBMM’ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER!

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU NELER GETİRECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu çıkarmak için hazırlıkların tamamlandığını müjdesini ilk olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden öğretmenlerle bir araya geldiği programda verdi ve ardından 20. Milli Eğitim Şurası açılış programında öğretmenlere verilecek yeni haklarla ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı.

Yeni kanun ile öğretmenlere, mevcut haklarına ilaveten yeni mali, sosyal ve özlük hakları da sağlanacak. Öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanarak, aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik alanlarında yeni haklar ve görevler tanımlanacak. Yeni düzenleme ile öğretmenler ilk kez kapsamlı, yenilikçi ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacak.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.