SÖZ SAHİBİNE İADE :Kıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Aralık 2023 - 15:31

SÖZ SAHİBİNE İADE :

SÖZ SAHİBİNE İADE :
Son Güncelleme :

17 Kasım 2023 - 9:58

ERSİN #TATAR  “Ada’ya barış 74 yılında geldi. O günden beridir, barış, güven ve huzur içinde yaşıyoruz. Ada’da barış falan olduğu yok efendi. Güven ve huzur derseniz hiç yok. Elbette sizin için var. Zira 10 tane korumayla geziyorsunuz. Lakin 74 sonrası Ada’ya doluşan 72 milletten insan ile yaşam bize ne huzur getirmiştir, ne güven getirmiştir, ne de barış getirmiştir. Siz göremiyorsunuz herhalde, Ada yarısının Kuzey kesimi tam bir suç ve mafya dünyasına dönüşürken, her türlü pis işin döndüğü sistemsiz bir açık hava hapishanesi olmuştur. Bunun içinde kaç tane Orijinal Kıbrıslı Türk kaldık ki, özgürlükten bahsediyorsunuz. Saçmaladınız her zamanki gibi.
ÜNAL #ÜSTEL: “Üreticimize desteğimiz sürecek”. Sizi duyan da zannedecek, üretimde tavan yaptık, dış pazarı elimizde tutuyor ve ihracat ürünleri pazarlamaktan piyasaya yetiştiremiyoruz. Ne kadar seviyorsunuz altı boş cümleler kurmayı. Ama siz de haklısınız, başarısızlığınızı hayallerinizle taçlandırmayı gelenek haline getirmişsiniz.
NAZIM #ÇAVUŞOĞLU: “Hükümet tam gün eğitim konusunda kararlıdır”. Evet, tüm alt yapıyı hazırladınız, okulları tadil ettiniz, hademe sorunu ile hijyen ve eksik malzeme konularını çözümlediniz, eksik öğretmen sıkıntısını giderdiniz, ulaşım ve hizmet konularını masaya yatırıp net çözüm ürettiniz ve sıra geldi tam gün eğitime…. E hade hayırlısı. Bu eğitimler arasında “Twist Dansı” da olacak mı? Biliyorsunuz müzik ve dans ruhun gıdasıdır. Bence tam gün eğitimde her gün bir okul ziyareti yapıp “Twist Dansı” vermeyi de programınıza alınız.
DOĞUŞ #DERYA: “Nitelikli yaşlanma bir devlet politikası haline gelmedikçe yaşanan sorunlar devam edecektir.” Çok doğru bir konuya temas ettiniz de ortada devlet tanımına uyan bir devlet var mı sizce? ya da devlet var ise, esas aldığı bir politikası var mı? Olsaydı sanırım bu gün bu durumlarda olmazdık. Memlekette nereyi tutsanız elinizde kalır, ne acı.
SERDAR #DENKTAŞ: Son zamanlarda TV programlarında sıkça görür olduk sizi. Cumhurbaşkanlığına da aday olacağınızı açıklamış bulunmaktasınız. Bu TV programları ısınma hareketleri herhalde. Size kolaylıklar diliyoruz.
HAKAN #DİNÇYÜREK: Sahte reçete olayında birçok doktor ve eczacının tutuklanmasına rağmen, Sağlık Bakanı olarak doğru düzgün bir açıklama yapmadığınız gözümüzden kaçmadı. Bu suskunluğunuz neden acaba? Yoksa bu konuda tüm yetkiler elinizden alınıp, size susmanız mı söylendi?
FİKRİ #ATAOĞLU: Cumhurbaşkanından sonra en çok gezen, ödül törenine katılan ve kurdele kesen Bakansınız. Ancak, fahri doktora ünvanınız eksik. Onu da verirlerse size artık kendinizi boy aynasında görmekten dev aynasında görmeye terfi edeceksiniz. Ha gayret. Vesselam.