Süper Lig'in iki yıldızı ölümden döndü! Gambiya uçağında korku dolu anlar, Beşiktaş'tan açıklama geldiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

5 Mart 2024 - 10:54

Süper Lig’in iki yıldızı ölümden döndü! Gambiya uçağında korku dolu anlar, Beşiktaş’tan açıklama geldi

Süper Lig’in iki yıldızı ölümden döndü! Gambiya uçağında korku dolu anlar, Beşiktaş’tan açıklama geldi
Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 15:49

 

Gambiya Milli Takımı, Afrika Kupası için Fildişi Sahili’ne giderken ölümden döndü. Beşiktaş’ta forma giyen Omer Colley ve Ankaragücü’nde oynayan Ali Sowe’un de yer aldığı uçakta birçok futbolcu bilincini kaybedip bayıldı.

Gambiya Millî Takımı’nı Afrika Uluslar Kupası için Fildişi Sahili’ne taşıyan uçakta korku dolu anlar yaşandı. Gambiya ekibinin Banjul’dan Abidjan’a yaptığı iki buçuk saatlik uçuş esnasında birçok oyuncu bilincini kaybedip bayıldı. Olayın ardından uçağın pilotu, Banjul’a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

SEBEBİ ORTAYA ÇIKTI

Oyuncuların baygınlık geçirmesinin nedeni de ortaya çıktı. Uçaktaki oksijen kaynaklarının azalmasının, uçakta şiddetli baş ağrılarına ve aşırı baş dönmesine neden olduğu bildirildi. Uçağın boyutunun ufak olmasının bu yaşanan olayda başrol oynadığı kaydedildi. Afrika Uluslar Kupası C Grubu’nda ilk maçında 15 Ocak Pazartesi Senegal ile karşılaşacak olan Gambiya Milli Takımı‘nı taşıyan uçağın yaşananların ardından Gambiya’ya döndüğü belirtildi.

Süper Ligin iki yıldızı ölümden döndü Gambiya uçağında korku dolu anlar, Beşiktaştan açıklama geldi

ALI SOWE VE OMAR COLLEY DE UÇAKTA 

Bu arada olayın yaşandığı uçakta, Beşiktaş’ın 31 yaşındaki stoperi Omar Colley ve Ankaragücü’nün 29 yaşındaki forveti Ali Sowe da yer alıyordu. Olayın ardından Nieuwsblad’a konuşan Gambiya MillÎ Takım Teknik Direktörü Tom Saintfiet, “Hepimiz ölebilirdik. Hepimiz çabucak uykuya daldık. Ben de öyle. Hayatımın nasıl bittiğine dair kısa rüyalar gördüm. Gerçekten. Dokuz dakika sonra pilot geri dönmeye karar verdi çünkü oksijen kaynağı yoktu. Bazı oyuncular inişten sonra bile uyanamadı. Neredeyse karbonmonoksit zehirlenmesi geçiriyorduk. Yarım saat daha uçsaydık hepimiz ölmüş olacaktık” yorumunu yaptı.