'Süpermen' Antalya'da! İşte filmden ilk karelerKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

22 Mart 2023 - 06:03

‘Süpermen’ Antalya’da! İşte filmden ilk kareler

‘Süpermen’ Antalya’da! İşte filmden ilk kareler
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 18:23

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie, geçtiğimiz haftalarda İngiliz yıldız Henry Cavill ve Meksikalı Eiza Gonzalez’in başrollerinde yer aldığı, İkinci Dünya Savaşı döneminde geçen yeni filmi ‘The Ministry of Ungentlemanly Warfare’ın çekimlerine Antalya‘da başlamıştı.

Çekimlerin; film platosuna dönüştürülen EXPO alanındaki botanik parkın yanı sıra Demre, Muratpaşa, İbradı, Konyaaltı, Kemer, Akseki, Serik, Finike, Alanya, Döşemealtı ve Manavgat ilçelerinde gerçekleştirileceği ve nisan ayına kadar devam edeceği öğrenilmişti.

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

ÇEKİMLER BOYUNCA ANTALYA’DA KALACAKLAR

Henry Cavill ile ‘Baby Driver’, ‘Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda filmde oynayan Eiza Gonzalez’in, çekimler boyunca kentte konaklayacağı da ortaya çıkmıştı.

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

FİLMDEN İLK KAREYİ PAYLAŞTI

Tüm bunların ardından DC evrenindeki ‘Süpermen‘ rolüyle akıllara kazınan Henry Cavill, ‘The Ministry Of Ungentlemanly Warfare’ filminin setinden ilk kareyi paylaştı.

“SAVAŞA GİDİYORUZ”

Ünlü ismin 1 milyondan fazla beğeni alan bu paylaşımının ardından, filmin yönetmeni Guy Ritchie de ‘The Ministry Of Ungentlemanly Warfare’a ait bir fotoğraf daha yayınlayarak, “Savaşa gidiyoruz” notunu düştü.

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

FİLMİN KONUSU

İngiliz ordusu, Almanya ordusu tarafından yenilgiye uğratılmaktadır. Bu gelişme üzerine Winston Churchill, centilmen savaş kurallarını bir kenara bırakarak bir karşı hamle yapmak ister. Amacı bir asker topluluğunu düşman hattının arkasına gizlice sızdırmaktır. Askerler, hayati tehlikesi olan bu planı öldürülme ihtimallerini bilerek kabul eder. Sağlam bir birlik kurulmasıyla Nazilere karşı önemli galibiyetler elde edilir.

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

‘SÜPERMEN’ İÇİN ‘THE WITCHER’I BIRAKTI

Öte yandan 2013 yılında ‘Man of Steel’, 2016’da ‘Batman v. Süpermen: Dawn of Justice’ ve 2017’de ‘Justice League’ filmlerinde ‘Süpermen’ karakterini canlandıran Henry Cavill, dijital bir platformda yayınlanan kendisine büyük başarı getiren ‘The Witcher’ adlı dizi serisini bıraktığını açıklamıştı. Cavill, çok konuşulan bu kararı ‘Süpermen’ projesine geri dönmek için almıştı.

Süpermen Antalyada İşte filmden ilk kareler

“BU HABERİ VERMEK KOLAY DEĞİL”

Ancak sonraki günlerde Henry Cavill, Instagram üzerinden yaptığı duyuruda; ‘Süpermen’ olarak geri dönmeyeceğini açıklayarak şu mesajı yazmıştı:

Az önce James Gunn ve Peter Safran ile bir toplantı yaptım ve maalesef kötü haber millet. Sonuç olarak, ‘Süpermen’ olarak geri dönmeyeceğim. Ekim ayında stüdyo tarafından geri döneceğimin açıklanmasının ardından, bu haberi vermek kolay değil ama hayat bu. Nöbet değişimi gibi şeyler olur. Buna saygı duyuyorum.