Tahliye olan orkestra üyeleri Bülent Ersoy'u suçladıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 18:43

Tahliye olan orkestra üyeleri Bülent Ersoy’u suçladı

Ünlü müzikçi Bülent Ersoy’un orkestrası, 28 Ağustos’ta çift aşının yanı sıra test de istenen KKTC’ye girişte, otelin temin ettiği geçersiz PCR …

Son Güncelleme :

29 Ekim 2021 - 9:38

Tahliye olan orkestra üyeleri Bülent Ersoy’u suçladı

Ünlü müzikçi Bülent Ersoy’un orkestrası, 28 Ağustos’ta çift aşının yanı sıra test de istenen KKTC’ye girişte, otelin temin ettiği geçersiz PCR testleriyle yakalandı.

Polis nezaretinde sahneye çıkan ve akabinde yargılanan orkestra üyeleri, son duruşmalarında birer ay ceza alırken, şef Onur Özelçağlayan 1.5 ay mahpus cezasına çarptırıldı. Cezalarının tamamlanan orkestra üyeleri bugün Lefkoşa Cezaevi’nden tahliye edildi.

“BİZE HİÇBİR YARDIM ETMEDİ”

Orkestranın davulcusu Ahmet İzgi, Ersoy’a suçlamalarda bulundu. İzgi, “Bize hiçbir yardım etmedi. Ben burada ağır bakımda kaldım, entübe oluyordum. Bülent Ersoy benim çoluk çocuğumu bile aramadı. Yalnızca kendi reklamı için konuşuyor” dedi.

Orkestra üyelerinden Uğur Can Sesler annesi Nermin Taşpınarlı da tahliye için Kıbrıs’a geldi. Taşpınarlı, oğlunu orkestranın geldiği otel önünde karşıladı. Orkestra üyelerinin bu akşam saatlerinde Türkiye’ye geleceği öğrenildi.

BÜLENT ERSOY KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Bülent Ersoy yaşanan düzmece PCR skandalı olayı ile ilgili kamuoyuna avukatı aracılığıyla, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzmece PCR testinden ötürü yargılanan orkestra grubu, konser başına fiyat alan, bağımsız çalışan ve müvekkilem üzere birçok sanatkara da fiyat karşılığında hizmet veren bir gruptur.

İlgili orkestra grubunun hangi kaidelerde ve ne biçimde KKTC’ye geldiği konusunda müvekkilemin rastgele bir bilgisi bulunmamaktadır. Çünkü müvekkilem, ne bir organizatör ne bir pasaport vazifelisi ne de PCR testi yapan yahut denetim eden sıhhat çalışanıdır.

Bu sebeple kamuoyunda müvekkilemi karalamak hedefiyle sahneyi paylaştığı müzisyen arkadaşlarının düzmece PCR testi yaptırdığı ya da yaptırıldığı argümanının muhatabı müvekkilemin kendisi değildir. Lakin bu durumu fırsat bilen bir kısım makus niyetli şahıslar toplumsal medyadaki temelsiz telaffuzlarıyla müvekkilemi münferit olayın nedeni olmakla suçlamaktadırlar. Meğer müvekkilemin bu durumla ilgili hiçbir türel ilişkisi bulunmamaktadır.” açıklaması yapmıştı.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.