TDP kurultay hazırlığında şuanda tek başkan adayı Zeki ÇelerKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

29 Şubat 2024 - 02:28

TDP kurultay hazırlığında şuanda tek başkan adayı Zeki Çeler

TDP kurultay hazırlığında şuanda tek başkan adayı Zeki Çeler
Son Güncelleme :

12 Ocak 2024 - 13:23

TDP kurultayı 25 Şubat 2024 tarihinde yapılması planlanlanıyor. TDP Başkanı Mine Atlı’nın başkan adayı olmayacağını açıklaması sonrasında Zeki Çeler başkan adayı olduğunu açıkladı. Zeki Çeler haricinde başka bir Başkan adayı henüz aday olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

TDP Basın Bürosu yaptığı açıklamada  TDP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Özkunt’un, katıldığı Kıbrıs Postası Web TV’de “17 Şubat’ta kurultayımız var. Fakat genelde ilk kurultayda nisap sağlanamaz. O yüzden esas ve büyük kurultayımızı 25 Şubat olarak belirledik” dediğini belirtti.

TDP Genel Başkan Yardımcısı Özkunt, partideki önemli ve toplum tarafından kabul görmüş isimlerin elini taşın altına koyduğunu, kurultay hazırlıklarına da başladıklarını söyledi.

TDP’nin yeni dönem için çok iddialı ve ciddi hazırlıklar içinde olduğunu kaydeden Özkunt, “Daha güçlü bir yapıya evrilmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

TEK ADAY ZEKİ ÇELER

Özkunt, şu an Genel Başkanlık için tek adayın Zeki Çeler olduğuna vurgu yaparak, “Zeki Çeler ile yakın iş birliği içinde çalışıyoruz” diye konuştu.

Zeki Çeler’in geçmişte TDP’den milletvekilliği ve bakanlık yapmış değerli bir insan olduğuna dikkat çeken Özkunt, “Çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.