Tosunoğlu:Hükümet krizi varmış gibi bir algı yaratacak açıklamalardan uzak durulmalıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

30 Ocak 2023 - 18:05

Tosunoğlu:Hükümet krizi varmış gibi bir algı yaratacak açıklamalardan uzak durulmalı

Tosunoğlu:Hükümet krizi varmış gibi bir algı yaratacak açıklamalardan uzak durulmalı
Son Güncelleme :

30 Aralık 2022 - 11:42

Demokrat Parti Milletvekili Hasan Tosunoğlu, siyasetin gündemini BRT’de değerlendirdi.

Sonuçların ardından hükümet ortaklarından farklı yorumlar geldiğine işaret eden Tosunoğlu, herkesin süreç içerisinde sorumlulukla hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Hükümet krizi varmış gibi bir algı yaratacak açıklamalardan uzak durmak gerektiğini ifade eden Tosunoğlu, hükümeti oluşturan partilerin başkanlarının yakın zamanda oturup durum değerlendirmesi yapacağını söyledi.

Aslında ülkenin seçim değil artık geçim derdi olduğuna vurgu yapan Tosunoğlu, vatandaşın alım gücünü artıracak adımlar için somut projeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Tosunoğlu, “Yerel üreticilerimizin ürünlerini, sadece dar gelirli vatandaşlarımızın çok ucuz fiyatla alacağı Tarım-Kredi Kooperatif modelini, yeni yılın ilk üç çeyreğinde hayata geçiriyoruz” dedi.

Tosunoğlu, ayrıca hayvan üreticileri için de ucuz yem alabileceği bir kooperatif modelinin uygulanacağını, gerekirse, vatandaşın ucuz et alması için de yeni bir takım projeleri olduğunu açıkladı.

Kıbrıs Haber