Türk TIR'ları Odessa'da sıkıştıKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

27 Kasım 2022 - 20:17

Türk TIR’ları Odessa’da sıkıştı

Tır şoförü Murat Semiz, Rusya’nın saldırısı nedeniyle Odessa Limanı’na yaklaşık bir kilometre uzaklıkta tır park alanında beklediklerini, firma …

Son Güncelleme :

27 Şubat 2022 - 16:11

Türk TIR’ları Odessa’da sıkıştı

Tır şoförü Murat Semiz, Rusya’nın saldırısı nedeniyle Odessa Limanı’na yaklaşık bir kilometre uzaklıkta tır park alanında beklediklerini, firma ve aileleriyle sürekli irtibatta olduklarını söyledi.

Odessa’da ciddi sorunlar yaşandığını belirten Semiz, “Buradaki bekleyişimiz, stres altında devam ediyor. Gece 3-4’e kadar ayaktayız. Arabaların içerisinde bekliyoruz. Arada tank, tüfek sesleri geliyor. Yemek ve para konusunda sıkıntımız yok” dedi.

Dışişleri Bakanlığının en kısa sürede bu konuyu çözeceğine inandığını vurgulayan Semiz, evine ulaşacağı günü beklediğini dile getirdi.

Semiz, “Moldova almadığı için Romanya’ya giriş yapamıyoruz. 4 gündür buradayız. Odessa Limanı’ndan kereste yükledim. Kocaeli Gebze’ye götürecektik. Allah yardımcımız olsun” ifadesini kullandı.

Tır şoförü Osman Gürakar ise Türkiye’den ilk geldiklerinde askeri konvoylarla karşılaştıklarını anlatarak, “Odessa’ya asker ve polis girişleri kapattı. Odessa’ya ilk geldiğimizde de girişimiz zor oldu. Buradan çıkacağımız günü bekliyoruz. Can güvenliğimiz yok, bekliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan tır şoförleri, cep telefonuyla bölgeden çektikleri görüntüleri de paylaştı.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.