Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC’ye geldiKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

6 Aralık 2022 - 09:51

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC’ye geldi

Son Güncelleme :

09 Kasım 2022 - 17:42

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC’ye geldi

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi..Oktay’ı Ercan Havalimanı’nda Başbakan Ünal Üstel, bazı bakanlar, bazı milletvekilleri, bürokratlar, bazı dernek yetkilileri ve askeri erkan karşıladı..

Güzelyurt’ta kadın üretici ve girişimcilerle bir araya gelecek olan Fuat Oktay’ın ziyaretinde çok sayıda hibe programı ile proje de açıklanacak.

Fuat Oktay ayrıca Lefkoşa’daki Başbakanlık Veri Merkezi’nde toplu açılış ve tanıtım töreninde konuşma yapacak.Açılışı yapılacak projeler arasında KKTC Kamu Veri Merkezi, Güzelyurt-Lefke yolu ile köy yolları bulunuyor.

Ayrıca Türkiye’den KKTC‘ye su temin projesinin önemli bir parçası olan Orta Mesarya Ovası Sulama İletim Hattı yapımının birinci kısım tanıtımı ve 207 kilometrelik Depo Bağlantı Hattı Projesi’nin tanıtımı yapılacak.

Öte yandan Fuat Oktay’ın ziyareti sırasında iki ülke arasında imzalanan ek protokol kapsamında aktarılacak kaynakla ilgili detaylar da açıklanacak.

Başbakan Ünal Üstel geçen hafta düzenlediği basın toplantısında ek protokol kapsamında 1 milyar 97 milyon TL tutarındaki kaynağın KKTC’ye geleceğini açıklamıştı. Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın temasları BRT’den canlı olarak ekranlara taşınacak. Fuat Oktay saat 16.00’da BRT’de özel yayına da katılarak, açıklamalarda bulunacak.

Kıbrıs Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.