Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi bölge karıştı: Rusya'dan PKK'nın beklemediği hamleKıbrıs Haber | Kıbrıs CNN Haber | Kıbrıs Haberleri

1 Aralık 2022 - 14:05

Türkiye’nin olası kara harekatı öncesi bölge karıştı: Rusya’dan PKK’nın beklemediği hamle

Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 12:44

Türkiye’nin olası kara harekatı öncesi bölge karıştı: Rusya’dan PKK’nın beklemediği hamle

Beyoğlu’ndaki terör saldırısı ardından Türkiye hava harekatıyla PKK/YPG terör örgütüne dersini verdi. Terör örgütü PKK’ya bir kötü haberde Rusya’dan geldi. Olası kara harekatı öncesi Tel Tamr’de bulunan Rus birlikleri bölgeden çekildi.

Son dakika! Türkiye'nin olası kara harekatı öncesi bölge karıştı: Rusya'dan PKK'nın beklemediği hamle

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), geçtiğimiz hafta sonu Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik Pençe-Kılıç operasyonu başlattı. Hain terör örgütünün barındığı noktaları bombalayan Mehmetçik, yaklaşık 300’e yakın teröristi öldürdü. Hava harekatı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar dönüşü gazetecilerin sorularını cevapladı.

“TERÖRİSTLERİN TEPESİNE BİNECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kara harekatının da olabileceği sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin bugün yapılan grup toplantısında da, “Tel Rıfat, Münbiç, Ayn El Arab gibi çıbanbaşı yerleri bir bir halledeceğiz. Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken, bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz.” ifadelerini kullandı.

RUS BİRLİKLERİ BÖLGEDEN ÇEKİLDİ

Erdoğan’ın kara harekatı mesajının yanı sıra Türkiye’nin yakın ilişkiler sürdürdüğü Rusya’dan da “Operasyonlarda Türkiye’nin yanındayız” mesajı gelmişti.

Türkiye’ye operasyonda destek veren Rusya’dan, bugün dikkat çeken bir hamle geldi. Rus birlikleri, TSK’nın düzenlediği hava saldırıları öncesi güvenli sınır hattına yakın bir bölge olan Tel Tamr çevresinden çekildi. Ayrıca Rus birliklerinin, çekilmekle kalmayıp bölgeyi terk ettiği de öğrenildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.